رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دعوت مردم به همدلی و همزبانی توسط سعدی شیرازی

۱۴:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۶
مریدی مطرح کرد

دعوت مردم به همدلی و همزبانی توسط سعدی شیرازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در اول اردیبهشت گفت :این شاعر جهانی در اشعارش از دو مولفه همدلی و همزبانی بهره فراوان گرفته و مردم را به این موارد دعوت کرده است .
بهزاد مریدی در دیدار با مسوول و کارکنان دبیرخانه مساجد فارس افزود: لذا می طلبد در سالجاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان دولت و ملت ؛همدلی و همزبانی نامگذاری شده در فارس به عنوان شیرازه فرهنگ و تمدن ایران و زادگاه مفاخر بزرگ ادبی این همدلی و همزبانی در اوج قرار گیرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان این مطلب که در سایه همدلی و وحدت می توان کارهای سترگی را در ارتقا وضعیت فرهنگی جامعه رقم زد افزود: امید است که با پرهیز از بخشی نگری و همراهی همه مسوولان در سالجاری شاهد قدم های بزرگی در جهت رونق و ابادانی سرزمین کهن در همه بخش ها باشیم .
 
این مدیر ارشد فرهنگی در فارس حکایات سعدی این شاعر پراوازه را برگرفته از آموزه های قرانی دانست و تصریح کرد:از طرح های قرآنی مرتبط با اشعار شیخ اجل سعدی شیرازی حمایت جدی خواهد شد. 
 
وی گفت : باید مناسبتهایی چون زاد روز سعدی را غنیمت بشماریم و این روز ارزشمند را نباید به برگزاری یک همایش دو ساعته منحصر کرد بلکه باید در تمام کشور برنامه های خاصی در این خصوص اجرا شود.
 
مدیرکل ارشاد اسلامی فارس در ادامه با اشاره به نامگذاری سال به نام 'دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی' گفت: این تمام آن چیزی است که در دین به آن سفارش شده است.
 
وی با بیان اینکه با این نامگذاری امسال سال خوبی است چراکه با همدلی و همزبانی کارها را به پیش می بریم، افزود: امیدواریم که امسال سال مسجد و قرآن باشد و قرابت معاونت قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بتواند به اجرای برنامه های فاخر منجر شود.
 
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس هم در این دیدار گفت : در سال گذشته تعداد ۸۱ باب کانون در مساجد این استان راه اندازی شده است.
 
حجت الاسلام غلامحسین نیازی افزود: در سال ۹۳ به همت ائمه جماعات، مدیران و اعضای کانون های مساجد با همکاری شایسته مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ادارات تابعه در شهرستان ها برنامه های خوبی برگزار شد.
 
وی گفت: دبیرخانه کانون های مساجد در بحث تأسیس کانون ها در سال ۹۳ توانست بیش از ۲۴ کانون بیشتر از سهمیه اعلامی از ستاد عالی کانون های مساجد کشور را انجام دهد که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و ادارات تابعه شهرستان ها انجام شده است.
 
حجت الاسلام نیازی اظهار داشت: اینک یک هزار و ۱۵۰ کانون تحت پوشش دبیرخانه کانون های مساجد فارس در مساجد استان فعالیت می کنند.
 
مسوول دبیرخانه کانون های مساجد فارس ابراز امیدواری کرد: در سال جدید همان طور که مقام معظم رهبری سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری کرده اند بتوانیم گام های مؤثری را در جهت تحقق منویات مدنظر معظم له برداریم و وظایفی که به عهده ماست را به خوبی انجام دهیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.