رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه گردشگری مذهبی مهم‌ترین برنامه میراث فرهنگی استان فارس است

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۷
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس:

توسعه گردشگری مذهبی مهم‌ترین برنامه میراث فرهنگی استان فارس است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: توسعه گردشگری مذهبی و سلامت مهم‌ترین برنامه امسال میراث فرهنگی استان فارس است.

مصیب امیری اظهار داشت: توسعه گردشگری مذهبی و سلامت و معرفی داشته‌های فرهنگی و میراث معنوی استان فارس در ابعاد ملی و بین‌المللی در اولویت برنامه‌های امسال اداره کل میراث فرهنگی استان فارس قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به زیرساخت‌ها و توسعه و ساماندهی اماکن گردشگری و ارائه خدمات مناسب‌تر به بازدیدکنندگان افزود: جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای ساخت مراکز اقامتی، تفریحی و خدماتی، شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی و ملی گردشگری به منظور معرفی هرچه بهتر آثار تاریخی، طبیعی، مذهبی و صنایع دستی استان فارس در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه امسال به رونق و توسعه گردشگری سلامت و تأمین زیرساخت‌های لازم آن بیشتر توجه می‌شود خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت هنرمندان صنایع دستی استان فارس و احیاء و رونق هنرهای سنتی فارس از دیگر اولویت‌های کاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس است.

امیری با اشاره به همکاری میراث فرهنگی استان فارس با انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس تصریح کرد: باید مسیرهای جدید گردشگری در سطح استان معرفی و به گردشگران عرضه شود و برنامه‌های ویژه‌ای نیز باید در شهرستان‌ها تعریف و اجرا شود تا مدت اقامت در این مناطق نیز افزایش یابد.

وی توزیع سفر در طول سال و ارائه خدمات مناسب و مستمر به مسافران در تمامی اماکن تاریخی و گردشگری استان را از دیگر اقدامات این اداره کل در آینده نزدیک برشمرد و بیان کرد: معرفی آثار تاریخی و فرهنگی کمتر شناخته شده استان و توزیع مکانی سفر در دستور کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به آغاز به کار هیئت امنای مجموعه جهانی تخت‌جمشید از ابتدای امسال عنوان کرد: به زودی این هیئت که متشکل از صاحب‌نظران، کارشناسان و متخصصان حوزه میراث فرهنگی است فعالیت خود را آغاز می‌کند.

امیری با بیان اینکه شناسایی آثار تاریخی و تلاش در راستای ثبت آثار در فهرست‌های ملی و جهانی، تعیین حریم و عرصه آثار شاخص و در معرض خطر استان در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: توجه جدی به مرمت آثار تاریخی استان با تأکید بر مرمت آثار شاخص چون مساجد و بقاع متبرکه، مجموعه آثار دوران ساسانی، هخامنشی و زندیه در اولویت برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس است.

وی با اشاره به اینکه تعامل با دیگر ارگان‌های دولتی و خصوصی برای مرمت آثار تحت پوشش آنها، مشارکت با بخش خصوصی برای مرمت آثار تاریخی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان فارس است گفت: تلاش برای تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در سطح استان به منظور حفاظت مطلوب‌تر از آثار و برگزاری همایش‌های تخصصی درحوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دیگر اقدامات آتی این اداره کل است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.