رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اقدامات فرهنگی در سطح شیراز جزیره‌ای و زودگذر است

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۱
مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز:

اقدامات فرهنگی در سطح شیراز جزیره‌ای و زودگذر است

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: برخی از اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سطح این شهر به‌صورت جزیره‌ای و زودگذر است.

حجت‌الاسلام‌ علی سقاچی در جلسه مشترک با فرمانده سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز با تأکید بر این مطلب که باید ترویج فرهنگ قرآنی را در اولویت کارهای خود قرار دهیم اظهار داشت: خروجی کار فرهنگی نیاز به آموزش توأم با ارتباط با معبود دارد تا از این طریق اثرگذاری خود را در جامعه نشان دهد.

وی اضافه کرد: کار فرهنگی نباید به تبلیغ شکلی ختم شود بلکه باید در حوزه عمل اقدام شود و از راه آموزش است که می‌توان به عمل رسید.

سقاچی اذعان داشت: هرچند گاهی اوقات برخی انتظار دارند با اجرای یک برنامه، همایش یا سمینار دو ساعته بتوان بر روی جامعه اثر گذاشت اما در عمل این‌طور نیست و کار فرهنگی نیاز به استمرار و تداوم در جامعه دارد تا اثر خود را در درازمدت نشان دهد.

وی اجرای طرح حلقه صالحین توسط پایگاه‌های بسیج را یک اقدام سازنده و مهم عنوان برشمرد و خاطرنشان کرد: جوانان با استفاده از این طرح در مساجد با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی و علوی آشنا شده و شعائر دینی را به‌خوبی فرا می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز نقش مردم را در اجرای فعالیت‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تلاش ما بر این است که در برنامه پنج‌ ساله سازمان فرهنگی اصل را بر مسجدمحوری و توجه به حوزه جوانان قرار دهیم تا از این طریق بتوانیم فعالیت‌های فرهنگی مذهبی را از درون مساجد به سطح جامعه سوق دهیم.

در ادامه فرمانده سپاه ناحیه سپاه ثارالله (ع) شیراز گفت: اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی در جامعه تنها با تداوم و استمرار آن امکان‌پذیر خواهد بود و با اجرای یک‌سری برنامه‌های زودگذر نمی‌توانیم ادعا کنیم کار فرهنگی انجام داده‌ایم.

سرهنگ پاسدار اسماعیل محبی‌پور مبنا و اساس کار این نهاد مردمی را در سال جاری مانند سال گذشته انجام فعالیت‌های فرهنگی ذکر کرد و گفت: انجام کارهای فرهنگی توام با آموزش اولویت اصلی ما خواهد بود.

وی اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز را در بحث فعالیت‌های فرهنگی مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: ما در بسیاری از فعالیت‌های خود دارای وجوه مشترکی با این سازمان  هستیم و تلاش داریم در سال ۹۴ نیز با همفکری و همراهی یکدیگر برنامه‌های فرهنگی اثرگذار و مثبتی را در منطقه غرب شیراز به اجرا درآوریم.

محبی‌پور یکی از ویژگی‌های شاخص مجموعه بسیج را مردمی بودن این نهاد برشمرد و گفت: باید بستر لازم را برای مردم فراهم کنیم تا آن‌ها نیز خود به‌طور مستقیم از مساجد به عنوان پایگاه‌های مهم فرهنگی اقدام به انجام این گونه فعالیت‌ها کنند تا از این طریق بتوان کارهای فرهنگی ماندگاری را در سطح محلات انجام دهیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.