رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خطرجدی نابودی باغ های قصردشت شیراز

۱۵:۰۸ - ۲۰۱۵/۰۸/۱۴

خطرجدی نابودی باغ های قصردشت شیراز

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: خطر نابودی کامل باغ های قصردشت را باید جدی گرفت و برای آن فکری کرد.

رمضان امینی، روز پنجشنبه در جلسه بررسی اجرای طرح راه اندازی مرکز کنترل و پایش سلامت، بهداشت و محیط زیست شهری افزود: میزان و حجم آب قنات های قصردشت در سال ۱۳۷۰ سه هزار لیتر در ثانیه بوده که هم اینک این میزان به ۳۰۰ لیتر در ثانیه رسیده و روز به روز نیز در حال کاهش است.
او ادامه داد: با توجه به مصرف بی رویه آب و هدر رفت آن و همچنین شرایط آب و هوایی، مشکلات ناشی از کم آبی روز به روز در حال افزایش است و این می تواند تهدیدی برای سلامت و حیات انسان و دیگر موجودات زنده باشد.
وی، رها سازی فاضلاب و بوی نامطبوع ناشی از آنرا تهدیدی برای ساکنین مناطق جنوب و شرق شیراز دانست و اظهار کرد: در شهر شیراز تاکنون یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب ایجاد شده و بیش از یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر دیگر نیز اجرا خواهد شد.
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز تصریح کرد: با توجه به اینکه مراحل پیوستن شهر شیراز به جامعه ایمن در دستور کار شهرداری قرار دارد، موارد نا ایمن باید شناسایی شود تا در اجرای این طرح مورد بررسی قرار گیرد.
امینی، جمع آوری گدایان و معتادان از خیابان های شهر، لوله گذاری کانال های روباز و اصلاح دریچه های کانال ها، دفن نکردن سرشاخه ها و برگ های خشک و تولید کود کمپوست و ورمی کمپوست را از جمله اقدامات شهرداری شیراز در جهت تامین سلامت شهری و بهبود محیط شهر ذکر کرد.
وی، با اشاره به نقش صنایع و معادن در تغییرات آب و هوایی افزود: توسعه شهرها و افزایش جمعیت شهرنشینی و افزایش تعداد خودروها باعث شده که شهرها با معضلات بهداشتی و زیست محیطی مواجه گردند.
او گفت: برخی صنوف با ریختن ضایعات تولیدی خود درون جوی های آب که بسیاری از درختان از طریق آنها آبیاری می شوند زمینه خشک شدن درختان را فراهم می کنند که در برخی خیابان ها این موارد قابل مشاهده هست.
امینی اضافه کرد: حتی صنوفی هستند که درخت را به این دلیل که جلو تابلوی تبلیغاتی مغازه آنها را گرفته خشک یا قطع می کنند.
وی گفت: هرچند با چنین تخلفاتی برخورد می شود اما وقتی درختی خشک یا قطع شده دیگر قابل جبران نیست.
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز، در خصوص اجرای طرح راه اندازی مرکز کنترل و پایش سلامت، بهداشت و محیط زیست شهری هم گفت: همکاری بین بخشی دستگاههای عضو در بخش های مختلفی همچون فرهنگ سازی، ایمنی و محیط زیست می تواند کمک شایانی به بحث ایجاد محیط مطلوب و بانشاط در حوزه سلامت شهری باشد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.