رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مقابله با منازل مبله غیرمجاز در شیراز

۱۳:۰۸ - ۲۰۱۵/۰۸/۱۵

مقابله با منازل مبله غیرمجاز در شیراز

رییس کل دادگستری استان فارس گفت: انتظار از دستگاههای مسوول این است که نظارت بر عرضه منازل مبله در شهر شیراز با جدیت استمرار داشته باشد و مقابله با فعالیت های غیرقانونی و غیرمجاز در این عرصه نباید مقطعی باشد.

علی القاصی مهر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عرضه منازل مبله غیرمجاز زیبنده شیراز به عنوان سومین حرم اهلبیت (ع) و مهد فرهنگ و تمدن نیست و حذف کامل این پدیده در گروی اراده جمعی و گروهی همه دستگاه های مسوول است و این دستگاه ها باید فعالیت همه جانبه ای را در این زمینه در دستور کار بگذارند. 
وی گفت: از آنجا که منازل مبله غیرمجاز در معرض ارتکاب فساد و اقدامات خلاف عرف و قانون هستند، برای پیشگیری از این اقدامات به دستور دادستانی پلمب می شوند. 
رییس کل دادگستری فارس اظهار کرد: منازل مبله پلمب شده در صورتی که مجوز قانونی فعالیت را از مراجع ذیربط دریافت نکنند اجازه خدمات دهی ندارند و فک پلمب این منازل بدون طی کردن تشریفات قانونی جُرم جدید تلقی می شود و دستگاه قضایی با این جرم برخورد می کند. 
جاذبه های تاریخی، فرهنگی، مذهبی، سیاحتی و همچنین شناخته شدن به عنوان قطب پزشکی در جنوب کشور، سالانه هزاران گردشگر را برای بازدید و بهره مندی از این ظرفیت ها رهسپار شیراز می شکند. 
در این میان، شماری افراد با عرضه منازل مبله به گردشگران به درآمدزایی می پردازند و حال آن که برخی از آنها روال قانونی برای اخذ مجوز را طی نکرده اند. 
در سال های گذشته دستگاه های مسوول تلاش های مشترکی برای ساماندهی و نظارت بر روند عرضه منازل مبله داشته اند اما این تلاش ها حذف کامل پدیده منازل مبله غیرمجاز را در برنداشته است و همچنان تبلیغات این گونه منازل در شهر دیده می شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.