رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ورود ریزگردهای عربستانی هوای شیراز را ناسالم کرده است

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۲
هشدار محیط زیست فارس

ورود ریزگردهای عربستانی هوای شیراز را ناسالم کرده است

براساس اندازه گیریهای انجام شده توسط دستگاههای سیار و ثابت سنجش مولفه های آلاینده هوا ، وضعیت هوای شهر شیراز از نظر ذرات معلق به علت ورود ریزگردها از عربستان در وضعیت ناسالم است.

در اطلاعیه ای که روز یکشنبه از سوی این اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس منتشر شد ، آمده است : وجود ذرات معلق در هوای شیراز بطور میانگین ۲۸۲ میکروگرم در مترمکعب است که بیشتر از حد مجاز و در وضعیت ناسالم قرار دارد .

همچنین براساس گزارش رسیده از سایر نقاط استان با افزایش میزان ذرات معلق وضعیت هوای برخی از شهرهای دیگر نیز در وضعیت نا سالم قرار گرفت.

بر این اساس شهرهای خرمبید با ۳۶۶ میکروگرم در مترمکعب، شهر نورآباد با ۲۳۳ ، شهر زرقان ۳۳۰ ، شهر مرودشت ۲۸۲ شهر نی ریز ۲۸۶ و شهر لامرد ۲۰۶ میکروگرم در مترمکعب وضعیت نا سالمی دارند .

همچنین طبق اعلام اداره هواشناسی منشاء بروز این گردوغبار از صحرای عربستان بوده و وجود سیستم کم فشار در استان باعث تشدید این پدیده شده است . 

پیش بینی می شود در صورت وزش باد و افزایش جریان هوا احتمال کاهش میزان گردوغبار وجود داشته باشد اما در صورت پایداری وضعیت جوی در ۲۴ ساعته آینده احتمال افزایش گردوغبار خواهد بود .

با توجه به اینکه شرایط جوی هوا درحال حاضر در وضعیت ناسالم قرار گرفته ، اطلاع رسانی مردمی بخصوص برای گروههای حساس مانند زنان باردار ، کودکان وافراد سالخورده ضروری بوده وبهتر است در این شرایط از فعالیت در خارج از منزل خودداری گردد . 

براساس این اطلاعیه در صورت تداوم وضعیت ناسالم جلسه کمیته وضعیت اضطراری آلودگی هوا در مدیریت بحران استانداری فارس تشکیل خواهد شد.

دیدگاه‌ها

زهرا ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴

تازه فهمیدیم خوزستانیا چی می کشن.خدا به دادشون برسه

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.