رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاسیس دانشگاه احمدی در شاهچراغ

۱۷:۰۸ - ۲۰۱۵/۰۸/۱۹

تاسیس دانشگاه احمدی در شاهچراغ

عضو هیئت امنای شاهچراغ(ع) گفت: با پیش‌بینی صورت گرفته در نقشه جامع حرم شاهچراغ( ع) دانشگاه احمدی(ع) با گرایش علوم قرآن و حدیث در این آستان مقدس تأسیس می‌شود.

آیت‌الله اسدالله ایمانی امروز در آئین گشایش همایش علمی پژوهشی سومین حرم اهل بیت(ع) که با حضور آیت‌الله ری شهری تولیت آستان‌ مقدس سید عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد اظهار داشت: باید فضایی ایجاد شود تا تبادل علمی مختلف بین حرم شاهچراغ(ع) و دانشگاهی که درجوار حرم عبدالعظیم(ع) ساخته شده به‌وجود آید.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تصریح کرد: همچنین با ایجاد دانشگاه احمدی(ع) با گرایش علوم قرآن و حدیث باید این هماهنگی، تعامل و همراهی برای برنامه‌های آینده و نقد مقالات علمی و مسائلی که دانشمندان ما برای آینده باید آماده کنند به وجود آید.

آیت‌الله ایمانی در سخنان خود با اشاره به اینکه امروز شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) مطرح است و رسیدن به اینکه این حرم کانون توجه باشد به یک حرکت و جهش نیاز است گفت: سومین حرم اهل بیت(ع) تنها یک عنوان نیست بلکه الزاماتی دارد که باید فراهم شود.

وی با بیان اینکه در همان سال ۸۷ و ۸۸  که شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) نامگذاری شد، دگراندیشانی با مطرح کردن عناوین دیگر می‌خواستند عنوان سومین حرم را تحت‌الشعاع قرار داده و عناوین دیگری که در گذشته از سوی نظام طاغوت مطرح شده بود را پررنگ‌تر جلوه دهند گفت: عنایات الهی و توجهات این امامزادگان والامقام سبب شد این افراد در توطئه خود موفق نشدند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: امروز تغییر فضای فیزیکی و توسعه حرم مطهر و آنچه پیش‌بینی شده یک ضرورت است و باید طرح‌ها طوری دنبال شود که این حرم به‌عنوان یک قطب زیارتی مطرح شود. / تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.