رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی پیشرفت فیزیکی سدنرگسی کازرون

۱۳:۰۸ - ۲۰۱۵/۰۸/۲۷

بررسی پیشرفت فیزیکی سدنرگسی کازرون

فرماندار کازرون و چند مسوول این شهرستان پنجشنبه ازسد در دست احداث نرگسی در بخش جره و بالاده کازرون دیدن و پیشرفت این سد را بررسی کردند.

در این بازدید اعلام شد که سد نرگسی بالای ۴۰ در صد پیشرفت فیزیکی داشته است. 
حمید رضا گرامی فرماندار کازرون در حاشیه این بازدید به ایرنا گفت:با توجه به موقعیت منطقه و خشکسالی در منطقه سا خت این سد برای جلوگیری از سیلاب ها تاثیر مهمی برای شهرستان کازرون و فراشبند و در صدی هم برای شهرشیراز خواهد داشت.
وی گفت: با اتمام این سد سالیانه ۱۰میلیون متر مکعب آب به تالاب پریشان انتقال خواهد یافت.
گرامی گفت: مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای انتقال آب ازسد نرگسی بطول ۲۸ کیلومتر به دریاچه پریشان اختصاص یافت که طی دوماه آینده عملیات آن شروع خواهد شد.
فرماندار کازرون گفت: علاوه بر انتقال آب به تالاب پریشان ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه آبیاری خواهد شد و براساس طرح زمان بندی این پروژه تا سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.
عملیات ساخت این سد تیرماه ۱۳۸۹ آغاز شد. 
فرخ نیک روز مدیر کارگاه پروژه سد نرگسی گفت: تا کنون ۲۰۰ هزار متر مکعب خاک ریزی انجام شده و تونل های انحراف آب ساخته شده است.
وی گفت: اعتباراتی که تاکنون هزینه شده است حدود ۵۰ میلیارد تومان است که برای اتمام این سد به یکصد میلیارد تومان اعتباردیگر نیاز داریم .
وی افزود طرح انتقال آب از این سد به تالاب پریشان صورت گرفته است که تا قبل از اتمام سد وبا آماده شدن مخازن فرازمند این سد و آبگیری مخازن می توانیم انتقال آب به تالاب پریشان .
هدف از ساخت این سد کنترل و مهار سیلاب، تأمین آب کشاورزی اراضی پایین دست، تأمین آب شرب و صنعت منطقه بالاده و فراشبند و آب مورد نیاز پتروشیمی بالاده و بخش صنعتی زاگرس جنوبی، تأمین آب زیست محیطی و تولید انرژی برقابی است.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.