رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه شورای موسیقی برای دادن مجوز به اپرای سعدی برگزار نشد

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۳
معاون ارشاد فارس:

جلسه شورای موسیقی برای دادن مجوز به اپرای سعدی برگزار نشد

پس از بحث هایی که درباره لغو مجوز برپایی اپرای سعدی در شیراز مطرح شد، معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس می گوید که جلسه شورای موسیقی استان فارس برای اعطای مجوز به این اپرا در شیراز اصلا برگزار نشده است.

مهدی امیدبخشدر گفت و گو با ایرنا افزود:قرار بود یک هفته پیش درخواست برگزاری اپرای سعدی در شیراز برای ما ارسال شود اما دیروز این درخواست برای ما ارسال شد.

وی پیرو صحبت های مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه اپرای سعدی دارای تک خوان زن است و طبق قوانین دفتر موسیقی به تک خوان زن مجوز داده نمی شود گفت:من از این موضوع خبر ندارم و اظهارنظر نمی کنم.

اپرای عروسکی سعدی با طراحی صحنه، طراحی لباس، طراحی نور، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور قرار بود اول اردیبهشت ۹۴ در یاد روز سعدی در زادگاه این شاعر پرآوازه اجرا شود. 

بهروز غریب پور بیست و دوم فروردین ۹۴ در مصاحبه با سایت ها گفت: گفته شده نباید این اپرا در شیراز اجرا شود زیرا تک خوان زن در این نمایش حضور دارد.

وی گفته بود:واژه خواننده در اپرا متناسب نیست و من از واژه جایگزین آواگر استفاده می کنم.

او ادامه داد:آنچه در مورد این نمایش ها باید مورد توجه قرار گیرد این است که به هیچ وجه بازیگر زنده و خواننده زنده روی صحنه نیست بلکه عروسک ها هستند که روی صحنه به ایفای نقش می پردازند تمام صداها و موسیقی قبلا ضبط شده و به صورت پلی بک (پشت صحنه) پخش می شود. 

پیروز ارجمند مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است: اپرای سعدی دارای تک خوان زن است و طبق قوانین دفتر موسیقی نمی توانیم به تک خوان زن مجوز بدهیم.

وی افزود: اگر تک خوان زن از این اپرا حذف شود، می توانیم به آن مجوز بدهیم.

دیدگاه‌ها

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.