رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح مجموعه فرهنگی رسول اعظم در فارس

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۳

افتتاح مجموعه فرهنگی رسول اعظم در فارس

مجموعه فرهنگی رسول اعظم با هدف تعامل بیشتر سپاه فجر استان فارس با اصحاب رسانه افتتاح می‌شود.

فرمانده سپاه فجر استان فارس در نشستی با مدیران صداوسیمای این استان بر اهمیت نقش صداوسیما در ترویج ارزش‌های اسلامی تاکید کرد و در این نشست از افتتاح مجموعه فرهنگی رسول اعظم برای ارتباط بیشتر سپاه فجر فارس با اصحاب رسانه خبر داد.

سردار غلامحسین غیب‌پرور صبح امروز در دیدار با مدیران صداوسیمای استان فارس اظهار داشت: پیشینه تاریخی و فرهنگی استان فارس هم زمینه تهدید است و هم می‌توان از آن به عنوان فرصت استفاده کرد بنابراین رسانه‌ها و به ویژه صداوسیمای استان باید از این فرصت‌ها برای تقویت خودباوری فرهنگی در میان مردم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه علمای برجسته و شهدای استان ظرفیت‌های عظیمی برای ایجاد و تقویت خودباوری فرهنگی میان مردم و به ویژه جوانان هستند، گفت: استان فارس نخستین استانی است که در مقابل استعمار انگلیس مقاومت کرده و اگر این مسائل از طریق صداوسیما بیان شود، سبب افزایش اعتماد به نفس در میان جوانان می‌شود.

سردار غیب‌پروربا اشاره به اتفاقاتی نظیر جشن هنر که به نام فرهنگ و هنر در شیراز رخ داد و هنوز آثار آن پابرجاست، افزود: در حال حاضر بستر برای  گروه‌هایی که با فرهنگ انقلاب اسلامی زاویه دارند، آماده شده که باید با هوشیاری مانع از آن شد.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: مهاجرپذیری استان فارس و وجود ۳۰۰ هزار تبعه افغانی و پاکستانی در این استان اقتضا می‌کند که مسئولان استان با همدلی بیشتر در مسائل مختلف وارد شوند.

وی با اشاره به عملکرد خوب صداوسیمای فارس تصریح کرد: باید تلاش کرد با همکاری صداوسیما ارزش‌های انقلاب را پویا نگه داشت و تعامل سپاه با صداوسیما سبب رخ دادن اتفاقات خوشایند در این زمینه می‌شود.

سردار غیب‌پرور با اشاره مشکلات اقتصادی و نرخ بالای بیکاری در استان فارس بیان کرد: سپاه در عرصه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی وارد شده و با اردوهای جهادی و تعریف اشتغال‌های خرد سعی  در رفع محرومیت و اشتغالزایی دارد و صداوسیما با انعکاس آن می‌تواند نقش موثری در توسعه این فرهنگ داشته باشد.

سردار مجتبی مینایی فر، رئیس ستاد کنگره شهدای فارس، در این دیدار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در استفاده از هنر برای بیان ارزش‌ها به نقش صداوسیما اشاره کرد و گفت: برای تعامل بهتر با اصحاب رسانه مجموعه فرهنگی رسول اعظم  به زودی افتتاح می‌شود که می‌تواند ابزار ارتباط با اصحاب رسانه باشد.

وی افزود: صداوسیما می‌تواند با ارائه کمک‌های فکری و مشاوره‌ای سپاه فجر را در راه‌اندازی این مجموعه یاری کند.

سیدتقی سهرابی، مدیرکل صداوسیمای فارس در این دیدار اظهار داشت: ارزش‌های انقلاب اسلامی هنوز زنده است و باید با ساخت برنامه‌های با کیفیت این پویایی را حفظ و به نسل جوان انتقال داد.

وی با اشاره به اینکه رسالت اصلی صداو سیما بیان ارزش‌ها و پیام‌های انقلاب اسلامی است، گفت: معرفی شهدا از جمله مواردی است که می‌تواند در حفظ پویایی پیام انقلاب موثر باشد بنابراین ساخت برنامه‌های مرتبط با شهدا از اولویت‌های نخست صداوسیمای فارس است.

سهرابی با اشاره به اینکه با ابزار هنر بهتر می‌توان ارزش‌های انقلابی و اسلامی را بیان کرد، گفت: در صداوسیمای فارس از تمام ظرفیت‌ها برای بیان ارزش‌های انقلابی و رواج تفکر بسیجی استفاده می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای فارس با اشاره به اهمیت ساخت برنامه‌هایی با کیفیت افزود: شرایط امروز رسانه‌های دنیا سبب گرایش نسل جوان به این رسانه‌ها شده است بنابراین باید با ساخت برنامه‌های باکیفیت و بیان ارزش‌ها به زبان نسل جوان مانع گرایش آنان به رسانه‌های بیگانه شد.

وی با اشاره به زیرساخت‌های فنی صداوسیما خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های فنی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که حتی یک ثانیه نیز امکان قطعی آن وجود ندارد.

مدیرکل صداوسیمای فارس با اشاره به فعالیت‌های سپاه پاسداران در زمینه‌های مختلف بیان کرد: صداوسیما و سپاه می‌توانند نقش جدی در جریان‌سازی در جامعه داشته باشند و باید این تعامل بیشتر شود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.