رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برداشت یک میلیون تن گندم در فارس

۱۱:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۰۴

برداشت یک میلیون تن گندم در فارس

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان فارس از برداشت یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۲۰ تن گندم در استان فارس خبر داد.

احمد دهقان اظهار داشت: امسال در ۲۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان فارس گندم آبی و در ۶۸ هزار و ۲۰۰ هکتار گندم دیم کشت شد که از این میزان سطح زیر کشت یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۲۰ تن گندم برداشت شد.

وی با اشاره به خرید ۸۰۰ هزار تن گندم مازاد مصرف کشاورزان در استان فارس توسط شرکت غله و تعاونی‌های روستایی افزود: هنوز مطالبات ۱۰۰ هزار تن از گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت نشده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ هزار تن گندم بذری استان فارس در حال بوجاری است عنوان کرد: امسال در ۷۱ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این استان جو آبی و ۴۵ هزار و ۶۰۰ هکتار جو دیم کشت شده و ۲۵۱ هزار تن جو از این میزان سطح زیر کشت برداشت شد.

دهقان با اشاره به کاهش سطح زیر کشت محصولات شتوی به دلیل بحران خشکی و کم‌آبی تصریح کرد: سطح زیر کشت گندم امسال۴۰ هزار هکتار کاهش یافت و در مجموع ۵۰ هزار هکتاز از اراضی گندم که عمدتا از آبخور رودخانه کر بودند نیز به برداشت نرسید.

وی با بیان اینکه ۵ هزار و ۳۴۰ تن از جو برداشت شده در استان فارس مازاد بر مصرف کشاورزان بوده است، تصریح کرد: این میزان جو توسط پشتیبانی امور دام به صورت تضمینی کیلویی ۹۲۰ تومن خریداری شد و همه مطالبات کشاورزان نیز پرداخت شده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان فارس گفت: امسال قیمت جو در بازار بالاتر از قیمت خرید تضمینی بود به همین دلیل کشاورزان بیشتر نقاط استان محصول خود را به صورت آزاد فروختند و خرید دولتی جو زیاد نبوده است. / تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.