رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقویت اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی فارس

۱۲:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۰۶

تقویت اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی فارس

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه در شورای فرهنگ عمومی استان اتاق فکری قوی و آماده به کار تشکیل شده است گفت: دبیرخانه این اتاق فکر قوی عمل نمی‌کند و باید تقویت شود.

 آیت‌الله اسدالله ایمانی شامگاه شنبه در هشتادوهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تشکیل شد با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به مسأله فرهنگ در جامعه، اظهار داشت: توجه رهبر ‌انقلاب به فرهنگ باید دغدغه مسئولان استان را نسبت به این موضوع مهم و حیاتی بالا برده و کارهای فرهنگی را در صدر برنامه‌های خود قرار دهند.

وی به تشریح عوامل موفقیت شورای فرهنگ عمومی پرداخت و افزود: این شورا باید یک سند بالادستی داشته باشد که برنامه‌های خود را بر اساس آن تنظیم کند و دارای اهداف کلی و مشخص باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی استان باید در فضایی مناسب مسائل قابل مطرح در این شورا را پیش از طرح در شورا ارزیابی کند خاطرنشان کرد: باید مطالبی که در شورا مطرح می‌شوند برگرفته از نظرات علمی و دقیق باشد و فضایی برای تصمیم‌سازی پشتوانه فرهنگ عمومی ایجاد شود.

آیت‌الله ایمانی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان فارس خواست تا با آمادگی کامل فکری و ذهنی در جلسات شورا حاضر شوند و تصریح کرد: اعضا باید بدانند در جلسات شورا چه می‌خواهند و قصد دارند چه مطلبی را به تصویب برسانند.

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه باید مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان توسط استاندار فارس به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود بیان کرد: مصوبات این شورا از اعتبار و جایگاه ویژه برخوردار است و لازم‌الاجراست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به لزوم پیگیری مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان، عنوان کرد: باید اجرا یا عدم اجرای مصوبات این شورا در استان با دقت پیگیری و دلایل عدم اجرای آنها بررسی شود.

وی به تشریح سابقه فرهنگی، مذهبی و تاریخی استان فارس در ابعاد مختلف پرداخت و با بیان اینکه شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در زمینه فرهنگی الزاماتی دارد اظهار داشت: مسأله حرم سوم اهل بیت (ع) عنوانی است که جایگاه ویژه‌ای دارد و باید برای تحقق آن گام برداشت و مسائل مرتبط با این عنوان و تحقق جایگاه حرم سوم اهل بیت (ع) برای شیراز و استان فارس در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی استان با توجه به سابقه تاریخی و مذهبی استان تمام جلسات خود را برگزار و امور خود را دنبال کرده است افزود: باید توجه داشت که در بیشتر جلسات مطالبی خارج از وظایف شورا بیان می‌شود و این شورا در مسائلی وارد می‌شود که خارج از حیطه وظایف آن است که این مورد نیز باید بررسی و برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی استان فارس باید فعال‌تر عمل کند بیان کرد: این شورا ظرفیت‌های بسیاری دارد که با استفاده از سه نفر از نخبگان فرهنگی و غیرمسئول این ظرفیت تقویت شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.