رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه‌اندازی پاتوق هنری "نیستان" در شیراز

۱۵:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۵
سرپرست حوزه هنری استان فارس مطرح کرد

راه‌اندازی پاتوق هنری "نیستان" در شیراز

سرپرست حوزه هنری استان فارس گفت: پاتوق هنرمندان این شهر با نام " نیستان" راه‌اندازی شد و هدف اصلی راه‌اندازی این پاتوق تعامل هنرمندان جوان و پیشکسوتان عرصه هنر است.

پاتوق هنری"نیستان" ویژه هنرمندان شیرازی در مراسمی افتتاح شد که ارائه نمایشگاه آثار برگزیده عکس شاهچراغ، پرده‌خوانی استاد حیدرپور و شعرخوانی شاعران جوان شیرازی از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

مهدی نجابت، سرپرست حوزه هنری استان فارس، با اشاره به اینکه این پاتوق برای گرد هم آمدن هنرمندان شیراز راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: جلساتی چون کارگاه‌های آموزشی، پخش و نقد فیلم، داستان‌خوانی و سلسله کارگاه‌های فلسفه هنر به ویژه از دیدگاه شهید آوینی در آن برگزار می‌شود.

وی هدف اصلی راه‌اندازی این پاتوق را تعامل هنرمندان جوان و پیشکسوتان عرصه هنر عنوان کرد.

سرپرست حوزه هنری فارس با اشاره به برنامه‌هایی که در این پاتوق برگزار می‌شود، گفت: کارگاه نقد فیلم با حضور بیژن کیا و نشست اعضای شبکه خوشه و مدیر عامل انجمن ناشران انقلاب اسلامی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۹  در روز پنج شنبه و نقد کتاب "‌حافظ هفت‌" با حضور اکبر صحرایی امروز عصر در این پاتوق برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه صبح جمعه نشست تخصصی بررسی فیلم "‌روباه‌" با حضور بهروز افخمی برپا می‌شود، اظهار داشت: مراسم بزرگداشت عبدالعلی دستغیب، چهره ماندگار ادبیات فارسی، با حضور مسئولان ارشاد و استانداری فارس و هنرمندانی چون محمد قزلی، محمدرضا زارعی، بهروز هرمزی و محمدعلی بهمنی ساعت ۱۷ شنبه ۲۸ فروردین برگزار می‌شود.

نجابت تصریح کرد: نمایش آثار تایپوگرافی مسعود نجابتی نیز از جمله برنامه‌های این هفته پاتوق نیستان است و در طول سال نیز نمایش آثار هنرمندان شیرازی در این پاتوق صورت می‌گیرد.

 پاتوق هنرمندان نیستان هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به جز روزهای تعطیل میزبان هنرمندان و مردم است./ تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.