رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تولیدبیش از ۹ هزار تن آبزی در استان فارس

۱۰:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۵

تولیدبیش از ۹ هزار تن آبزی در استان فارس

مدیر شیلات جهاد کشاورزی فارس گفت: امسال بیش از ۹ هزار تن آبزی در استان فارس تولید شده است.

محمدرضا سعادت در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه سال گذشته ۹ هزار و ۲۳۴ تن آبزی در استان فارس تولید شده است، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۹ هزار و ۲۷۱ تن آبزی پرورشی در این استان تولید شده است.

وی از صادرات ۳۸۵ تن ماهی استان فارس به خارج از کشور خبر داد و گفت: این میزان صادرات نسبت به سال گذشته ۳ برابر افزایش یافته است.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی فارس با اشاره به احداث ۵ مزرعه پرورش ماهی در استان فارس، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ مزرعه پرورش ماهی در این استان فعالیت می‌کنند.

وی در مورد توسعه مزارع پرورش تولید ماهی در استان فارس، گفت: در سال ۹۳ عملیات زیربنایی ۵ مجتمع پرورش ماهی در این استان پایان یافته و در حال حاضر آماده استقرار واحدهای تولیدی است.

سعادت تصریح کرد: امسال با توسعه مکانیزاسیون در مزارع پرورش ماهی، تهدید خشکسالی به یک فرصت تبدیل شده و تولید ماهی در واحد سطح به ۳۵ کیلوگرم رسیده است.

وی با بیان اینکه شرایط اقلیمی در تولید ماهی بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: بیشترین تولید ماهی استان فارس در شهرستان سپیدان و کمترین تولید نیز در شهرستان جهرم است.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی فارس، گفت: توسعه پرورش گونه‌های جدید مثل میگو وانامی، توسعه مزارع پرورش ماهی خاویاری، مراکز عرضه میدانی آبزیان و پرورش ماهیان زینتی از جمله برنامه‌های سال آینده جهاد کشاورزی فارس است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.