رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بسته‌هاي سوغات شيراز ارائه مي‌شود

۱۶:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۲۱

بسته‌هاي سوغات شيراز ارائه مي‌شود

معاون صنايع دستي کشور افزود: سوغات زيارتي براي شهرهاي قم و شيراز متناسب و به صورت خاص و ويژه درحال طراحي و آماده سازي است.

بهمن نامورمطلق معاون صنايع دستي در حاشيه آيين گشايش نخستين نمايشگاه فارس در يک نگاه در جمع خبرنگاران گفت: ستاد سوغات زيارتي در مشهد مقدس تشکيل شده است که طي آن از تمامي استان‌ها درخواست کرديم بسته‌هاي سوغات زيارتي و گردشگري تعريف کرده و براي اين ستاد ارسال کند.
به گفته وي ۵۰۰ بسته آماده و در مرحله اول به بازار زيارتي مشهد مقدس تزريق شد.
معاون صنايع دستي کشور با بيان اين که با اين اقدام بازار از دسته رفته سوغات زيارتي را بدست خواهيم آورد افزود: سوغات زيارتي براي شهرهاي قم و شيراز متناسب و به صورت خاص و ويژه در حال طراحي و آماده سازي است.
وي با مثبت ارزيابي کردن برگزاري نمايشگاه فارس در يک نگاه گفت: اصولاً برپايي نمايشگاه‌هاي از اين دست ظرفيت‌هاي نهفته در اقصي نقاط استان را به نمايش مي‌گذارد و براي گردشگران داخلي و خارجي جالب و ديدني است. 
نامورمطلق افزود: انتظار داريم در چنين نمايشگاه‌هايي شهرستان‌هاي مختلف استان کارهاي اصيل تري در معرض ديد عموم قرار دهند و محصولات ارائه شده به سمت معرفي نشانه‌هاي جغرافيايي–بومي و منطقه اي هر شهرستان برود.
وي گفت فارس مهم‌ترين خاستگاه تنوع و تعدد آثار طبيعي– تاريخي و صنايع دستي است اما در نمايشگاه‌هاي مرتبطت با حوزه صنايع دستي از اين تنوع کاسته شده است و يک همگرايي شديد شاهديم.
معاون صنايع دستي کشور با اشاره به تنوع محصولات و توليدات دست ساز هنرمندان استان فارس افزود: مي‌طلبد در هر شهرستان از استان فارس بازارچه‌هاي دائمي صنايع دستي راه اندازي شود.
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين که در حال حاضر ۳۵۰ هزار هنرمند صنايع دستي شناسايي شده‌اند افزود: ۷۰ هزار نفر از اين هنرمندان بيمه هستند و ۳۵ هزار نفر نيز در انتظار بيمه به سر مي‌برند.
نامورمطلق اضافه کرد: هم اکنون نياز به ساختارهاي بزرگ براي کارهاي بزرگ هستيم و ساختارهاي قديمي براي نيازهاي جديد کافي نيست به طوري که بسياري از طرح‌هاي ما در زمينه صنايع دستي ناکام ماند ه است. 
به گفته وي، اقتصاد مقاومتي نياز به ساختار مقاومتي دارد و اقتصاد خلاق به ساختار خلاق و ايده‌هاي خوب در ساختارهاي معيوب از بين مي‌رود. 
طي اين مراسم هادي پژوهش جهرمي معاون سياسي و امنيتي استان فارس نيز با بيان اين که نمايشگاه فارس در يک نگاه معرف توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي استان است افزود: در حال حاضر که استان فارس با کمبود آب و خشک سالي مواجه است و مهاجرت از روستاها و شهرها به کلان‌شهرها صورت مي‌گيرد بهترين گزينه براي رونق اقتصادي توسعه صنايع دستي است. 
وي بر لزوم احياي هنرهاي سنتي و صنايع دستي استان تاکيد کرد و گفت: فارس خاستگاه صنايع دستي است و معتقديم بايد اين هنرهاي بومي در استان احيا و رونق بگيرد.
پژوهش جهرمي افزود: به طور حتم در بين عشاير و شهرهاي کوچک صنايع دستي متروک و منسوخ شده اي وجود دارد که بايد هرچه سريع‌تر شناسايي و احيا شوند. 
بنابراين گزارش نخستين نمايشگاه فارس در يک نگاه روز گذشته در ارگ کريم خاني گشايش يافت.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.