رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مرگ ۴۹۷ نفر به علت غرق شدگی

۱۱:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۲۸

مرگ ۴۹۷ نفر به علت غرق شدگی

۴۹۷ نفر از ابتدای فروردین تا مرداد سال جاری به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل(۱۳۹۳) با ۵۰۸ نفر، ۲.۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، از مجموع تلفات غرق شدگی در این بازه زمانی، ۴۳۰ نفر مرد و ۶۷ نفر زن بوده اند.
در این مدت استان های مازندران با ۷۶(۸۶ مرد و ۱۰ زن)، خوزستان با ۷۳(۶۰ مرد و ۱۳ زن) و گیلان با ۵۰(۴۳ مرد و هفت زن) بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشتند.
آمار تلفات غرق شدگی در سایر استان ها کمتر از ۳۰ و در بخش قابل توجهی از آنها زیر ۱۰ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش، در پنج ماهه نخست امسال، رودخانه ها با ۱۲۸ فوتی شامل ۹۴ مرد و ۱۲ زن بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشتند.
این آمار ۲۵.۸ درصد از کل تلفات غرق شدگی را دربرمی گیرد. 
پس از آن دریا با ۱۱۸ فوتی شامل ۱۰۴ مرد و ۱۴ زن در رتبه بعدی آمار تلفات قرار می گیرد. از کل تلفات غرق شدگی دریاها ۱۰۶ نفر در مناطق خارج طرح و تنها ۱۲ نفر در محدوده های ایمن سازی شده جان خود را از دست داده اند.
در این مدت ۷۸ نفر در استخرها، ۴۹ نفر در کانال ها، ۴۰ نفر در دریاچه های مصنوعی و سد، ۱۴ نفر در چاه ها، ۹ نفر در دریاچه های طبیعی و ۶۱ نفر نیز سایر مکان ها به علت غرق شدگی جان باخته اند.
در مرداد ماه نیز آمار تلفات غرق شدگی با کاهش ۱۶.۵ درصدی مواجه بود که این آمار از ۱۹۴ فوتی در مرداد سال قبل به ۱۶۲ فوتی در مرداد امسال کاهش یافت.
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.