رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تبدیل نمادین خیابان عفیف آباد به پیاده رو

۱۴:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۳۰

تبدیل نمادین خیابان عفیف آباد به پیاده رو

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با هدف ترویج فرهنگ پیاده روی و تشویق شهروندان به انجام این کار، روز پنجشنبه نهم مهرماه جاری، خیابان عفیف آباد شیراز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۴ بر روی خودروها بسته و به شکل نمادین و موقت به پیاده رو تبدیل خواهد شد.

علی زحمتکش، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: درظرف مدت یاد شده شرایطی فراهم می شود تا شهروندان بتوانند بدون حضور خودرو در این خیابان تردد کرده و فعالیت های روزمره خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: در کنار تردد شهروندان به شکل پیاده، مسیری نیز در این خیابان برای عبور دوچرخه در نظر گرفته شده تا علاقه مندان به استفاده از دوچرخه نیز به عنوان وسیله نقلیه پاک بتوانند در این خیابان تردد کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیرازاضافه کرد: ترویج فرهنگ پیاده روی و استفاده از دوچرخه در جامعه، به سلامت شهروندان کمک بسیاری خواهد کرد.
زحمتکش افزود: امیدواریم این اقدام بتواند گامی موثر برای تشویق و ترغیب مردم به استفاده کمتر آنها از وسایل نقلیه موتوری و گرایش و تمایل بیشتر آنها به سمت پیاده روی یا استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد در شهر باشد.
وی اظهار کرد: در کنار برنامه پیاده روی، یک سری مباحث و آموزش های فرهنگی و ترافیکی نیز در این مکان به حاضران ارائه خواهد شد.
زحمتکش، همچنین از آن دسته از شهروندانی که قصد عبور از این خیابان با وسیله نقلیه را دارند تقاضا کرد که با توجه به مسدود بودن مسیر، از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

دیدگاه‌ها

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.