رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

درجشنواره فیلم"طلوع" شیراز حرفه ای شوید

۲۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۶

درجشنواره فیلم"طلوع" شیراز حرفه ای شوید

کارگردان سینما و تلویزیون گفت: حضور هنرمندان جوان در جشنواره فیلم کوتاه" طلوع" گامی به سوی حرفه‌ای شدن است.

بهروز افخمی  در جشنواره فیلم کوتاه "طلوع" با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره اظهار داشت: حضور در این جشنواره از بردن جایزه مهم‌تر است، چراکه گامی به سوی حرفه‌ای شدن  است.

افخمی خطاب به شرکت کنندگان در جشنواره گفت: باید از حضور در این جشنواره برای حرفه‌ای شدن استفاده کنید و بدانید که فیلم‌های شما سبب تغییر طرز فکر مردم نسبت به مسائل و دنیای اطراف می‌شود.

ضرغام صادقی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در این مراسم با بیان اینکه هنرمندان می‌توانند با هنر خود به بهبود وضعیت جامعه کمک کنند، عنوان کرد: اعتماد به جوانان و پشتیبانی از آنها در عرصه‌های فرهنگی سبب پیشرفت در این عرصه می‌شود.

وی افزود: جنگ فرهنگی امروزه مهمترین جنگ کشورها است و ایران ظرفیت‌های ارزشمندی را برای تاثیرگذاری در این زمینه دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

مهدی نجابت، سرپرست حوزه هنری فارس، با اشاره به همکاری سازمان دانش‌آموزی با این حوزه برای برگزاری جشنواره فیلم کوتاه طلوع عنوان کرد: علت اصلی این مشارکت پروراندن استعداد فیلم‌سازی دانش‌آموزان است و حوزه هنری آماده استقبال از دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف هنری است.

بیژن کیا به نمایندگی از هیئت داوران به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: فیلمنامه‌های دریافتی قوی نبودند و فیلمنامه‌نویسان باید از منابع ادبی کهن ایران زمین به عنوان سرچشمه الهام بهره بگیرند.

وی مشکل نماهنگ‌های ارسالی به جشنواره را ناهماهنگی میان اجزاء نماهنگ‌ها دانست و تصریح کرد: هنرمندان جوان با بهره‌گیری از مشاوران آگاه می‌توانند در این زمینه پیشرفت کنند و کلیدی‌ترین  راه برای موفقیت در عرصه فیلم‌سازی نوع نگاه فیلم‌ساز به موضوعات است./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.