رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری جشنواره ملی موسیقی درشیراز

۱۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۸
مدیرکل ارشاد فارس خبرداد

برگزاری جشنواره ملی موسیقی درشیراز

هم زمان با یاد روز سعدی از بیست و نهم فرودین ماه به مدت سه روز ۱۵۰هنرمند از سراسر ایران در قالب جشنواره ملی موسیقی در شیراز گردهم می آیند تا حول شعار همدلی و همزبانی شعر بنی آدم اعضای یکدیگرند را در زادگاه آن شاعر جهانی یعنی شیراز امیخته با نوای دلنشین موسیقی مرور کنند

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با بیان این مطلب افزود:آیین های موسیقی شادی های ایرانی با شعار همدلی و همزبانی گوهر'بنی آدم' در سه گروه قومی، ملی و مذهبی برنامه ریزی و به مناسبت یاد روز سعدی در شهر شیراز برگزار خواهد شد. 

بهزاد مریدی گفت : هنرمندان حاضر در این جشنواره از نقاط مختلف ایران زمین ازجمله گیلان، کردستان، آذربایجان، فارس، سیستان و بلوچستان، خاوران ( خراسان جنوبی )، بختیاری، بوشهر، هرمزگان و لرستان حضور خواهند داشت. 

مریدی با بیان اینکه از ویژگی های این جشنواره و هدف اصلی پرداختن و حمایت از موسیقی اقوام ایرانی و موسیقی سنتی ایران است گفت: این جشنواره به صورت پژوهشی و به دور از رقابت برای عموم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و استانداری فارس برنامه ریزی شده است . 
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس تصریح کرد: این برنامه سه روزه به مشترکات فرهنگی در بین اقوام ایرانی پرداخته و همدلی و همزبانی گوهر'بنی آدم' را به مناسبت یادروزسعدی که برگرفته ازاندیشه های این شاعرپرآوازه می باشد، به عنوان شعار اصلی جشنواره برگزیده است. 
دبیرشورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه شب اول جشنواره به استانهای بجنورد، بختیاری و فارس اختصاص یافته است، اعلام کرد: کاشمر، کردستان، گیلان در شب دوم و استانهای سیستان آذربایجان و بوشهر نیز در شب آخر به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
براساس این گزارش جشنواره ملی همدلی و همزبانی موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۲۹ الی ۳۱ فروردین ماه در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد، ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم آزاد است./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.