رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه گردشگری باتکمیل ورزشگاه میانرود شیراز

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۸
عضو شورای شهرشیراز بیان کرد:

توسعه گردشگری باتکمیل ورزشگاه میانرود شیراز

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شیراز بیان داشت: بهره برداری از ورزشگاه ۵۰ هزار نفری میانرود شیراز سبب توسعه گردشگری در فارس می شود.

بهرام پارسایی  بیان داشت:امیدوارم رییس جمهوری در سفر به استان فارس نگاه ویژه به این پروژه عظیم ورزشی داشته باشد.

وی اضافه کرد :طی بازدیدی که از این ورزشگاه داشتیم پیشرفت بسیار خوبی صورت گرفته از این رو حیف است این سرمایه ملی زودتر به بهره برداری نرسد .

پارسا اشاره کرد : در صورت افتتاح ورزشگاه میانرود می توان میزبان تیم های بزرگ و مسابقات مهم خارجی بود ضمن اینکه میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر می تواند تیم های زیادی را به ایران بکشاند و حتی محل اردوهای تمرینی تیم های مطرح دنیا باشد.

وی اضافه کرد: توریست ورزشی یکی از شاخه های مهم این صنعت است که همه ساله دستاورد های مالی و فرهنگی بسیاری را نصیب کشورهای توسعه یافته در این زمینه می کند.

وی افزود: پوشش خبری و تصویری رقابت های ورزشی در شبکه های تلویزیونی داخلی و بین المللی موجب می شود هم توانمندی های ورزش کشور به معرض نمایش گذاشته شود و هم تماشاگران داخلی و خارجی بیشتری برای تماشای رقابت های ملی و بین المللی به کشور سفر کنند.

رییس کمسیون گردشگری شورای شهر با اشاره به توانمندی های فارس در بخش ورزشی و گردشگری گفت: پیوند بین این دو قطب می تواند صنعت توریسم ورزشی را در استان رونق بخشد ضمن اینکه برای این پیوند، همکاری دستگاه های ذیربط و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم برای برگزاری مسابقات، دو اصل مهم و غیر قابل انکار است.

وی به برگزاری رقابت های بین المللی رالی شیراز و مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در استان فارس اشاره کرد و افزود : این دو رقابت مهم بین المللی بهترین فرصت برای رونق توریست ورزشی در استان است و اگر خوب عمل کنیم شاهد رشد چشمگیر این صنعت در استان خواهیم بود.

پارسایی گفت:شورای شهر شیراز و شهرداری در کنار اداره کل ورزش و جوانان فارس آماده هرگونه همکاری و تعامل در امر برگزاری رقابت های مختلف ورزشی است و امیدواریم جوانان استان فارس بیش از گذشته در میدان های جهانی موفق شوند. 
عملیات احداث ورزشگاه ۵۰ هزار نفری میانرود شیراز از سال ۱۳۷۶ در جنوب شیراز آغاز شد و به گفته مسوولان ورزش تا کنون ۸۳ در صد پیشرفت فیزیکی داشته است./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.