رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تمامی مراحل انتخابات باید مهر قانون داشته باشد

۱۲:۱۰ - ۲۰۱۵/۱۰/۰۷
دبیر ستاد انتخابات اظهار کرد :

تمامی مراحل انتخابات باید مهر قانون داشته باشد

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور و دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: برای جلب اعتماد و مشارکت مردم، تمامی مراحل انتخابات از ابتدا تا انتها باید مهر قانون داشته باشد.

علی پورعلی مطلق روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای عوامل ستادهای انتخابات استان های گیلان، قزوین و زنجان در انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۹۶۰ هزار نفر در رده های مختلف امنیتی، حقوقی و عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را بر عهده خواهند داشت.
وی با اشاره به این که طبق تاکید رییس جمهوری و بر اساس اصل ۶۲ قانون اساسی، انتخابات باید با رای مستقیم مردم و مخفی برگزار شود، افزود: بیش از ۱۱۰ هزار صندوق رای برای اخذ آرای مردم در کشور پیش بینی شده است.
دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد : جدول زمان بندی ثبت نام برای مجلس از ۲۸ آذرماه و زمان ثبت نام مجلس خبرگان ۲۶ آذرماه خواهد بود و نخست، باید هیات اجرایی تشکیل و بعد بررسی هیات نظارت آغاز می شود.
وی تاکید کرد : کلیه این مراحل با رعایت کامل قانون و به صورت شفاف خواهد بود.
پورعلی مطلق همچنین با اشاره به اینکه در انتخابات قبلی مجلس خبرگان سن رای دهندگان ۱۵ سال در نظر گرفته شده بود، متذکر شد: در این دوره، در هر دو انتخابات، شرط سنی برای رای دهندگان ۱۸ سال است.
وی با اشاره به اهمیت آموزش تمامی عوامل دست اندرکار انتخابات برای برگزاری سالم و قانونمند انتخابات تاکید کرد: تمامی عوامل ، آموزش های لازم را تا زمان برگزاری انتخابات می گذرانند.
وی افزود: دو سال از عمر دولت تدبیر و امید گذشته و در مباحث نظری و تئوری در رابطه با مشارکت مردم شعارهایی داده شده که هفتم اسفندماه، فرصت تحقق این شعارهاست.
پورعلی مطلق تصریح کرد: مقدمات کار را باید به نحوی فراهم کنیم که اولین انتخابات دولت یازدهم، به نحو احسن صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: نخستین موضوعی که در دستور کار ستاد انتخابات کشور قرار گرفت، این بود که در بخش آموزش بیشترین توان خود را قرار دهیم و به این منظور، نشست ها و اتاق های فکر زیادی برگزار کردیم .
وی افزود : ۱۱ منطقه برای برگزاری همایش های توجیهی آموزشی با حضور استان های همجوار در این مناطق تعیین شد .
دبیر ستاد انتخابات کشور در خاتمه تاکید کرد: به منظور اجرای قانون و برگزاری انتخاباتی خوب، آموزش را تا زمان برگزاری انتخابات رها نخواهیم کرد.
همایش توجیهی، آموزشی منطقه ای طی امروز و فردا ( ۱۵ و ۱۶ مهرماه) به میزبانی استان گیلان در بندرانزلی و با حضور مسئولان استانداری ها ، فرمانداران، بخشداران این سه استان در حال برگزاری است. / ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.