رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نهایت استفاده از سفر هیئت دولت به فارس

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۸
نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد

نهایت استفاده از سفر هیئت دولت به فارس

نماینده ولی فقیه در فارس از تمام مسئولان این استان خواست با اتحاد و همدلی طوری برنامه‌ریزی کنند تا از سفر هیئت دولت به فارس نهایت بهره‌برداری اقتصادی و عمرانی صورت گیرد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در نخستین نشست صمیمی مسئولان ارشد فارس در سال جاری که در نهاد نماینده ولی‌فقیه در این استان برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری سال و سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهور و هیئت دولت به فارس اظهار داشت: فارس با تمام امکانات اردیبهشت‌ماه به استقبال رییس‌جمهور و هیئت دولت می‌رود و شانزدهمین سفر استانی رییس‌جمهور به شیراز فرصت مغتنمی است تا ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و نیازهای کلان این استان با حضور هیئت دولت بررسی شود.

امام‌جمعه شیراز اضافه کرد: در این سفر باید مسائل کلان این استان به‌ویژه توانمندی‌ها و مشکلات فارس ازجمله اشتغال، صنعت، کشاورزی، خشک‌سالی، قطب الکترونیک و پزشکی بودن این استان، گردشگری و مشکلات دریاچه‌ها و تالاب‌های منطقه مطرح شود.

آیت‌الله ایمانی الحاق استان فارس به آب‌های خلیج‌فارس را از دیگر مسائل مهم و ضروری برای پیگیری بیان کرد و از تمام مسئولان این استان خواست با اتحاد و همدلی طوری برنامه‌ریزی کنند تا از این سفر نهایت بهره‌برداری اقتصادی و عمرانی برای این استان صورت گیرد.

استاندار فارس نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه تاکنون ۳۰ جلسه با مسئولان این استان، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت گرفته‌شده است گفت: در این سفر باید مصوباتی که پیش‌از این در مورد این استان تصویب‌شده و تاکنون اجرایی نشده مطرح شود.

محمد احمدی افزود: مسائل کلان این استان ازجمله آزادراه شیراز - اصفهان، خطوط ریلی، مطرح‌شدن دانشگاه شیراز به‌عنوان دانشگاه بین‌المللی باید با هماهنگی لازم تمام مسئولان و دستگاه‌ها پیگیری شود.

استاندار فارس افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی این استان باید با اتحاد و همدلی زمینه را برای استقبال از سفر هیئت دولت به فارس فراهم کنند تا بتوان از این فرصت مهم برای پیشبرد این استان نهایت استفاده را کرد.

احمدی گفت: جمع‌بندی سفر رییس‌جمهور در پایان در جلسه شورای اداری این استان به‌صورت شفاف اعلام خواهد شد.

در پایان این جلسه نامه‌ای با امضای مشترک آیت‌الله ایمانی، استاندار فارس و مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی این استان برای ارسال به محضر رهبر معظم انقلاب تنظیم شد.

در این نامه خطاب به رهبر فرزانه انقلاب آمده است: پیامتان را در قالب شعار سال ۱۳۹۴ «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» با دل و جان شنیدیم و ضمن تقدیر از بیانات و منویات فاخر و ارزشمند آن ولیّ فقیه و تأکید بر حفظ وحدت و همدلی و همکاری گسترده، ما مسئولان و نمایندگان مردم استان فارس هدایت‌های داهیانه رهبری را نصب‌العین خود قرار داده و بر این اعتقاد و باوریم که سومین حرم اهل‌بیت (ع) شایسته رشد و توسعه همه‌جانبه به‌ویژه در امور فرهنگی و مذهبی است.

در این نامه اضافه شده است: ما معتقدیم که می‌توان با همدلی و حفظ وحدت به اهداف مترقی نظام اسلامی که همان «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌های علمی به معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و «ایمان و معنویت» را به منصه ظهور برسانیم.

در ادامه این نامه مشترک تصریح شده است: ضمن لبیک مجدد به‌فرمان حضرت‌عالی و در آستانه سفر ریاست جمهور به استان پهناور فارس، آمادگی کامل خود را برای تحقق آن اعلام می‌داریم و با در پیش بودن دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، در مقابله با شیطنت‌های احتمالی بدخواهان نظام اسلامی در ایجاد فضایی ناامن و ساختارشکنانه، با حفظ اعتدال و در مسیر قانون و قانون‌مندی بیش‌ازپیش ایستادگی خواهیم کرد و همگان را به حفظ امنیت و ایجاد فضای سالم سیاسی توأم با آرامش دعوت کرده و با استفاده از تمام ظرفیت موجود و به نمایش گذاشتن شعار «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» در سفر ریاست جمهوری طلایه‌دار شعار سال خواهیم بود.

در بخش پایانی این نامه خاطرنشان شده است: با تألیف قلوب، بسیج تمام امکانات و مبارزه با موانع رشد و بهره‌مندی از سرمایه عظیم نیروی انسانی متعهد و متخصص، به نیل به اهداف رهبر معظم انقلاب خواهیم پرداخت./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.