رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

لامرد جای بازی کردن با سرنوشت مردم نیست/مسئولان منطقه پارسیان را در شورای اداری لامرد راه نخواهیم داد

۱۸:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۸
فرماندار لامرد خطاب به مسئولان وزارت نفت :

لامرد جای بازی کردن با سرنوشت مردم نیست/مسئولان منطقه پارسیان را در شورای اداری لامرد راه نخواهیم داد

فرماندار لامرد خطاب به مسئولان منطقه عملیاتی پارسیان (تابناک) گفت: این شهرستان جای بازی کردن با سرنوشت مردم نیست.

بعد از ظهر امروز نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال ۹۴ در سالن اجتماعات شهید جنگ‌آور فرمانداری لامرد برگزار شد.

امام جمعه لامرد در این جلسه در سخنانی با اشاره به سفر پیش روی رئیس‌جمهور به استان فارس اظهار داشت: برنامه‌ها پیشنهادی به هیئت دولت باید قابل پیاده شدن و اجرا باشد که بتوانیم استفاده کافی را ببریم.

حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر هاشمی افزود: در سفر هیئت دولت پیشین به لامرد بسیاری از برنامه‌ها عملی شد و لامرد توانست از موفقیت‌های بسیاری بهره گیرد و دیدیم بسیاری از نقاط دیگر برنامه‌های آنان عملی نشد چراکه مسئولان آن نقاط آنطور که باید پای‌ کار نبودند.

امام جمعه لامرد خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی که به نماینده رئیس‌جمهور تحویل داده می‌شود باید منطقی باشد و خود مسئولان برای حصول نتیجه نهایی آن پیگیری متعدد کنند.

هاشمی شهیدی با بیان اینکه توقعمان این است که مسئولان همیشه پای‌ کار باشند تا کارها به‌خوبی انجام شود، گفت: البته بسیاری از مردم می‌توانند خوب همکاری کنند، چرا که امروز شرایطی نیست که تنها دولت کار کند و از این فرصت‌های به وجود آمده باید نهایت استفاده شود.

فرماندار لامرد نیز با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۴ با عنوان دولت و ملت همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب ادامه داد: باید برآیند اقدام عملی و تحقق این نام‌گذاری ارائه خدمات شایسته به مردم باشد.

عبدالرضا منصوری در مورد سفر پیش روی رئیس‌جمهور به استان فارس تصریح کرد: یکی از برکات سفر رئیس‌ جمهور به فارس اعزام نمایندگان به شهرستان‌های این استان است و با توجه به اینکه این سفر دو روزه خواهد بود نماینده‌ای از رئیس‌جمهور در شهرستان‌های لامرد و مهر حضور پیدا می‌کند و در ابتدای سفر خود با حضور در گلزار شهدای مرکزی لامرد به شهدای والامقام انقلاب اسلامی ادای احترام خواهد کرد و پس‌ از آن نیز در جمع مردم این شهرستان پیام رئیس‌جمهور را ابلاغ می‌کند.

وی به موضوع اسکان مسافران نوروزی در نوروز ۹۴ در لامرد اشاره و اضافه کرد: این شهرستان یکی از شهرستان‌های موفق استان فارس در زمینه استقبال و اسکان مسافران نوروزی در سال ۹۴ بود به‌طوری که شاهد افزایش ۲۵ درصدی آمار ورود و اسکان مسافران نوروزی در سال جاری بودیم.

نماینده عالی دولت در لامرد اعزام کاروان‌های راهیان نور در این شهرستان را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و بیان داشت: باید افتخارات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس توسط نسل جوان دیده و اعزام‌های کاروان‌های راهیان نور با شور خاصی در لامرد انجام شود.

منصوری ادامه داد: در سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه قضایی، اطلاعاتی و امنیتی در سطحلامرد انجام شد و آمارهای دستگاه اطلاعاتی و امنیتی مانند دیگر آمارها نیست و بسیار دقیق ثبت می‌شود و در موضوع جرائم خشن و مفاسد شاهد کاهش این آمار در سطح این شهرستان بودیم که نشان می‌دهد در این زمینه بسیار خوب کار شده است.

رئیس شورای تأمین لامرد خاطرنشان کرد: باید برخورد با مردم با خوش‌رویی همراه و اجرای قانون نیز با حفظ شخصیت طرف مقابل باشد که اولویت‌های مدنظر به نیروی انتظامی ابلاغ‌ شده است.

وی خطاب به مسئولان نیز اذعان داشت: ارزیابی از دستگاه‌های اجرایی و ادارات دولتی توسط خود مردم انجام می‌شود و حضور مسئولان در مناسبت‌هایی که مردم انتظار دارند جزو این ارزیابی‌ها است.

منصوری اضافه کرد: اداراتی در لامرد وجود دارند که حتی یک‌بار نیز مدیرکل در آن اداره حضور پیدا نکرده است و به‌یقین این موضوعات منعکس و پیگیری می‌شود.

فرماندار لامرد جذب و توزیع اعتبارات در سال ۹۴ را بر اساس برنامه اعلام و اظهار کرد: اعتبارات سال ۹۴ بیشتر به پروژه‌هایی اختصاص داده می‌شود که بتوانیم آن‌ها را در سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد صریح از عملکرد مسئولان منطقه عملیاتی پارسیان (تابناک) گفت: شهرستان لامرد جای بازی کردن با مردم نیست و یک مسئول باید بداند اگر آمده است کاری انجام دهد باید در مقابل مردم این شهرستان نیز پاسخگو باشد و اقدامات نسنجیده و منبسط بر افکار شخصی یک مسئول نمی‌تواند در شهرستان لامرد جایگاهی داشته باشد.

منصوری متذکر شد: باید مسئولان نفت و گاز دقت داشته باشند صبر و حوصله مردم و مسئولان این شهرستان برای پذیرش مسئولی که در لامرد هیچ سنخیتی با آن کار و برنامه‌اش ندارد و به دنبال این است که فقط مردم را ناراضی و ایجاد حساسیت در شهرستان کند امسال سال حضور این افراد در این شهرستان نخواهد بود.

نماینده عالی دولت در همین زمینه ادامه داد: اگر فکری به حال این موضوع نشود مسئولان منطقه عملیاتی پارسیان (تابناک) را در شورای اداری لامرد راه نخواهیم داد و اقداماتی که انجام می‌دهند در قوه قضائیه و نیروی انتظامی رسیدگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نخواهیم گذاشت آرامشی که محصول دولت تدبیر و امید است با اقدامات نسنجیده برخی از این افراد برهم بخورد و یک مسئول باید با مردم صادق باشد و از او انتظار دروغ نیست.

در ادامه رئیس دادگستری این شهرستان نیز در سخنانی تصریح کرد: مبارزه با زمین‌خواری و کوه‌خواری و حفظ اموال بیت‌المال در دادگستری لامرد به‌عنوان آخرین مرجع رسیدگی به این جرم به‌صورت دقیق در حال انجام است.

حجت‌الاسلام محمدامین غفاری اضافه کرد: در زمینه این دو موضوع بسیار مهم باید نهادهای مرتبط، نظارت‌های بیشتری انجام دهند و مردم شهرستان لامرد نیز اطلاعات محرمانه بسیاری در اختیار ما گذاشته‌اند و در همین زمینه بانک اطلاعاتی محرمانه شورای حفاظت از اراضی ملی لامرد طراحی‌ شده که بسیار غنی است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده‌های بزرگ زمین‌خواری وجود دارد که در حال رسیدگی است و در حوزه سرقت آب در لامرد نیز برخوردهای جدی انجام می‌شود.

دیدگاه‌ها

احمدی ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰

واقعا آقای فرماندار راست می گویند. اوضاع در لامرد خیلی بد است.خواهشا رئیس جمهور یا مسئولان کشوری فکری به حال لامرد کنند.

محبی ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰

مردم لامرد همکی پشت سر فرماندار کارآمد لامرد هستند

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.