رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۱۳ سایت برای انتقال مشاغل مزاحم در شیراز

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۹
بهنام جعفری خبر داد

۱۳ سایت برای انتقال مشاغل مزاحم در شیراز

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری شیراز گفت: ۱۳ سایت برای انتقال مشاغل مزاحم از سطح شهر در نظر گرفته شده که برخی آماده و برخی در دست اقدام است.

بهنام جعفری  اظهار داشت: پیدا کردن زمین‌های یکپارچه و بزرگ در اطراف شهر، کسب موافقت مالکان و دریافت مجوزهای لازم و ارائه تغییر کاربری به کمیسیون ماده پنج مشکل و زمان‌بر است.

وی افزود: در حال حاضر سایت آهن‌فروشان در محور کمربندی جنوبی بعد از ورودی شهرک صنعتی در دست‌ساخت است و در شش ماه آینده ۸۹ از اعضای اتحادیه آهن‌فروشان انتقال پیدا می‌کنند و تمام موارد از صدور پروانه، تأسیسات آب، برق، آسفالت، تک لبه و ... آماده‌شده است.

این مدیر شهری ادامه داد: سایت دیگری پشت پلیس‌راه پل فسا به مساحت ۱۰۰ هکتار مدنظر بود که ۶۴ هکتار آن که مشکل قطار شهری نداشت آماده‌شده و فاز نخست زیرساخت‌های آن به اتمام رسیده و فاز دوم در هفته‌های آتی اجرایی می‌شود و تا یک سال آینده نمایشگاه‌های ماشین‌آلات سنگین محور خلیج‌فارس که داخل محدوده شهر هستند به آنجا انتقال می‌یابند.

جعفری اضافه کرد: سایت قطعات بتنی و تیرچه‌بلوک در مساحت ۱۹ هکتار نزدیک روستای کفترک در نظر گرفته شده که مراحل زیرسازی و تک لبه و آسفالت را می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات سندی سایت درب و پنجره ساز، جوشکار و آلومینیوم کار نیز که در بحث مالکیت‌ها مشکلاتی داشت در حال برطرف شدن است و به افراد فروخته و وام‌ها نیز به حساب آن‌ها واریزشده که به‌زودی اجرایی می‌شود.

جعفری بیان کرد: یک زمین دیگر در قسمت جنوب غربی به مساحت ۶۰ هکتار برای مکانیک‌های سنگین پایانه امیرکبیر که در بحث مشارکت و هماهنگی لازم در دست اقدام است و مدارک و طرح توجیهی آن نیز برای کمیسیون ماده پنج آماده شده است.

وی ابراز داشت: یک سایت نیز شرکت سلحشوران به مساحت یک‌هزار هکتار پیگیری می‌کند که در جاده نیروگاه سیکل ترکیبی به سمت ظفرآباد قرار دارد و اکنون در مراحل مطالعاتی است که اگر آماده شود مشاغل زیادی را می‌توان به آن انتقال داد.

شهردار شیراز افزود: یک زمین ۹۴ هکتاری نیز برای انتقال تعدادی از مشاغل مزاحم از جمله قسمت دوم آهن‌فروشان در نظر گرفته‌شده است.

جعفری یادآور شد: در این دو سال که کار آغاز شده اتفاقات خوبی افتاده و شناسایی مشاغل مزاحم و انتقال آنها با قوت ادامه دارد.

به گفته وی، روی‌هم‌رفته ۱۳ سایت انتقال داریم که سه سایت ماشین‌آلات کشاورزی و انبار محصولات کشاورزی، مبلمان و درودگران، روبروی میدان میوه و تره‌بار در شمال بلوار ولایت در کمیسیون ماده پنج است که به محض آماده شدن این سه صنف نیز به آنجا انتقال پیدا کنند./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.