رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دهن‌کجی روسیه به آمریکا آینده خوبی در جهان دارد

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۱۹
جعفر قادری :

دهن‌کجی روسیه به آمریکا آینده خوبی در جهان دارد

جعفر قادری با اشاره به بازخورد تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ توسط روسیه به ایران اظهار داشت: روسیه برخلاف فشار آمریکا اقدام به این امر کرد و این دهن‌کجی روسیه به آمریکا آینده خوبی در جهان دارد.
به گزارش صبح شیراز ، جعفر قادری با اشاره به بازخورد تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ توسط روسیه به ایران اظهار داشت: روسیه برخلاف فشار آمریکا اقدام به این امر کرد و این دهن‌کجی روسیه به آمریکا آینده خوبی در جهان دارد.
وی گفت: تحولات منطقه و اتفاقاتی که در اوکراین رخ داد روسیه را به این نتیجه رساند که باید در مناسبات جهانی خود را از آمریکا جدا کند و اگر جهت‌گیری ایران به سمت روسیه و چین باشد فشار تحریم‌ها نیز کمتر می‌شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه راهبرد امنیتی ایران راهبردی دفاعی است، افزود: این سامانه موشکی در ارتقا تجهیزات دفاعی و حفظ امنیت مرزهای کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.
تحویل این سامانه موشکی که کابرد دفاعی دارد سبب نگرانی آمریکا و اسرائیل شده است اما آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه در مصاحبه با صدای مسکواعلام کرده مسکو سامانه دفاع موشکی اس‌ــ۳۰۰ را با وجود مخالفت اسرائیل به ایران تحویل می‌دهد.
در سال ۲۰۱۰ در دوران دیمیتری مدودف، رئیس جمهور وقت روسیه، قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری فروش سامانه موشکی دفاع هوایی اس‌ــ۳۰۰ لغو شد و در آن زمان روسیه اعلام کرده بود در راستای تحریم‌های مصوب شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان به‌خاطر برنامه هسته‌ای ایران، این اقدام را انجام داده است.
اما چندی پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به‌تازگی با صدور فرمانی ممنوعیت تحویل سامانه موشکی دفاع هوایی اس‌ــ۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.