رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمار بالا و نگران کننده تلفات رانندگی فارس

۱۳:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۵

آمار بالا و نگران کننده تلفات رانندگی فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شمار بالای تلفات رانندگی در استان فارس نگران کننده است گفت : در برخی از سال ها فارس حتی بیشتر از مرکز کشور تعداد تلفات رانندگی داشته است و اکنون این آمار حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر در سال است.
دکتر محمدهادی ایمانیه روز چهارشنبه در همایش کشوری کاهش اثرات سوانح و تصادفات رانندگی افزود: استان فارس استان ترانزیتی کشور و مرکز اتصال راه های شمال - جنوب و شرق و غرب است از رو باید تمهیدات بیشتری برای ایمن تر شدن مسافرت ها و حمل و نقل و کاهش تلفات در تصادفات در این استان اتخاذ شود.
 
وی ادامه داد: آمار بالای تصادفات در کشور و در استان فارس در شان جامعه اسلامی و انسانی ما نیست ، آموزه های دینی ما را به مراقبت بیشتر از نفس انسان ها فرا خوانده است و ما باید این آموزه ها را رعایت کنیم.
 
ایمانیه بر لزوم اتخاذ روش هایی برای ایمنی بیشتر عابران پیاده تاکید کرد و گفت : یک چهارم از مرگ و میرها در تصادفات مربوط به عابرین است و اغلب این عابرین را کودکان ، دانش آموزان ، افراد نابینا و ناشنوا و سالخوردگان تشکیل می دهند .
 
وی بر لزوم همکاری بین بخشی بین دانشگاه ها و دستگاه های متولی ایمنی در تردد و آمد و شد شهری و بین شهری تاکید کرد و گفت: اینقدر که بر روی برخی از بیماری هایی مانند ابولا که ما حتی یک قربانی در آن نداشته ایم کار رسانه ای و حساسیت وجود دارد بر روی تصادفاتی که روزانه ۵۰ نفر را در کشور هلاک می کند وجود ندارد .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.