رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساخت درمانگاه ویژه حیات وحش در فارس

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۰

ساخت درمانگاه ویژه حیات وحش در فارس

مدیرکل محیط زیست استان فارس با اشاره به تلف شدن دو پلنگ از ابتدای امسال تاکنون در استان فارس گفت: ساخت درمانگاه ویژه حیات وحش در استان فارس ضروری است که به ۲۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی  در نشست خبری اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون دو پلنگ در استان فارس تلف شدند که این امر لزوم ساخت درمانگاه ویژه حیات وحش را ایجاب می‌کند و ساخت آن به ۲۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه تمامی زیرساخت‌ها برای ساخت این مرکز وجود دارد، گفت: پیگیری برای دریافت مجوز و اعتبار این درمانگاه از اولویت‌های مهم محیط زیست استان فارس در سفر هیئت دولت است.

مدیرکل محیط زیست استان فارس افزود: وضعیت و نحوه مرگ پلنگ در شهرستان رستم در حال بررسی است و تصادف پلنگ در شهرستان کازرون به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی در جاده بوده است که برای جلوگیری از تکرار این حوادث به همکاری همه دستگاه‌ها نیاز است.

ابراهیمی کارنامی افزود: تامین اعتبار برای نصب تجهیزات فناوری نوین برای پایش مناطق زیست محیطی، نصب ایستگاه سنجش آلودگی هوا، تکمیل تصفیه‌خانه شماره ۲ شیراز، انتقال آب از سد نرگسی، نوسازی حمل‌ونقل و راه‌اندازی ماهواره برای سنجش و پایش آلودگی هوا از دیگر اولویت‌های محیط زیست استان فارس در سفر رئیس جمهور است که در مجموع ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی در زمینه نصب ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در استان فارس خاطرنشان کرد: دراستان فارس به ۱۵ ایستگاه سنجش آلودگی هوا نیاز است در صورتی که در حال حاضر تنها ۲ ایستگاه ثابت و ۲ ایستکاه سیار وجود دارد.

مدیرکل محیط زیست استان فارس درباره تکمیل تصفیه خانه شماره ۲ شیراز تصریح کرد: تکمیل و تجهیز این تصفیه‌خانه  به ۷۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی و ۱۳ میلیون یورو اعتبارات ارزی نیاز دارد.

ابراهیمی درباره لزوم و اهمیت ساخت و تکمیل این تصفیه‌خانه گفت: در شهر شیراز فقط برای ۴۰۰ هزار نفر تصفیه‌خانه فاضلاب وجود دارد و مابقی منابع آب و خاک را آلوده می‌کند. 

وی درباره انتقال آب از سد نرگسی افزود: برای انتقال ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد نرگسی به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سفر رئیس جمهور به استان فارس برای تامین اعتبار آن اقدام می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان فارس درباره فعالیت‌های صنعتی در منطقه بهرام گور خاطرنشان کرد: محیط زیست در نقاط حساس و زیستگاه گور خر ایرانی اجازه فعالیت‌های صنعتی و معدنی نمی‌دهد و این زیستگاه حساس باید حفظ شود. 

ابراهیمی کارنامی درباره سد تنگ سرخ تصریح کرد: ارزیابی  زیست محیطی این سد رد شده است و تا زمانی که الزامات زیست محیطی آن رعایت نشود ساخت آن از نظرکارشناسی مورد تائید نیست.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی سازندگان این سد تامین آب رودخانه خشک شیراز است، بیان کرد: بافت رودخانه خشک نفوذپذیری بالایی دارد و فصلی که برای آبگیری انتخاب شده گرمای هوا سبب تبخیر آب می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: با دلایل ذکر شده آبگیری رودخانه خشک از سد تنگ سرخ کارشناسی شده نیست و آبی نیز به دریاچه مهارلو نمی‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت‌های این اداره در سال ۹۳ افزود: تائید طرح جامع مدیریت پسماند شهری، نصب سه ایستگاه برای سنجش آلودگی آب بر روی رودخانه کر، تدوین دستورالعمل مدیریت خاک‌های آلوده و غیره ازفعالیت‌های انجام شده در محیط زسیت استان فارس است./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.