رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

گلایه معاون سیاسی استانداری فارس از کم کاری در قضیه سگ کشی در شیراز

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۱

گلایه معاون سیاسی استانداری فارس از کم کاری در قضیه سگ کشی در شیراز

در مسئله سگ‌کشی اخیر، شاهد بودیم که عظمت و بلندای فرهنگی این استان به سبب برخورد غیرانسانی با یک موجود زنده تحت‌الشعاع قرار گرفت در حالی‌ که هم مردم فارس به انسانیت و مهربانی شهره هستند و هم تعالیم دینی ما بر لزوم ملاطفت با مخلوقات خداوند تأکید دارد.

جوانشیر کدخداپور در شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان فارس اظهار داشت: در مسئله سگ‌کشی اخیر، شاهد بودیم که عظمت و بلندای فرهنگی این استان به سبب برخورد غیرانسانی با یک موجود زنده تحت‌الشعاع قرار گرفت در حالی‌ که هم مردم فارس به انسانیت و مهربانی شهره هستند و هم تعالیم دینی ما بر لزوم ملاطفت با مخلوقات خداوند تأکید دارد.

وی افزود: در گذشته به سبب انتقال برخی بیماری‌ها، قانونی در مورد معدوم کردن سگ‌های ولگرد وجود داشته اما اکنون عقیم‌سازی و شیوه‌های نوین و مناسب‌تری جایگزین آن روش‌های نامناسب شده است و در این گونه موارد روابط عمومی‌ها می‌توانند با شفاف‌سازی و تشریح موارد اساسی برای مردم، مانع از بزرگنمایی یک امر حاشیه‌ای شوند.

کدخداپور اضافه کرد: گاه اما به سبب آن‌ که روابط‌عمومی‌ها کاری را در اختیار خود نمی‌بینند و موارد را خودجوش دنبال نمی‌کنند شاهد آن هستیم که تبلیغات بیگانه مدتی اذهان عمومی را منحرف می‌سازد.

معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: وقتی چنین حرکتی شروع می‌شود که دولت و نظام را با رفتار افرادی از سطوح پایین، زیر سؤال ببرد، روابط عمومی‌ها باید زودتر از بقیه و حتی جلوتر از مدیر دستگاه، وارد عمل شده و تبلیغات منفی را خنثی کنند.

وی تصریح کرد: انجام‌ وظیفه اطلاع‌رسانی باید به دور از هرگونه تفکر جناحی و تنها در راستای مصالح ملی انجام شود که هر کجا این‌گونه عمل‌ نکرده‌ایم، به جامعه آسیب وارد شده است.

کدخداپور با بیان اینکه تنها خود روابط عمومی‌ها می‌دانند تا چه حد کار سخت و مهمی دارند، ابراز داشت: امروز روابط عمومی از حالت سنتی گذشته خارج‌شده و هر روابط عمومی یک پایگاه اطلاع‌رسانی داشته و به‌مانند یک رسانه ایفای نقش می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان فارس اضافه کرد: در حال حاضر برخی مشکلات روابط‌ عمومی‌ها فراموش شده است و برای حل این مسائل باید به صورتی کارشناسی شده موارد مطرح شود تا ما بتوانیم آن را پیگیری کنیم و بهتر این است که این موارد در قالب طرح جامعی تدوین شود.

وی در پایان گفت: فعالیت روابط عمومی از جنس فرهنگ است که اثر بلند‌مدت دارد و از این رو شاغلان در این بخش باید دغدغه فرهنگی داشته و کار خود را بالاتر از یک فعالیت اداری بدانند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.