رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرباز لشکر انتخاباتی احمدی نژاد در کازرون کیست؟ فریدون، شاهین یا ...؟

۱۹:۱۲ - ۲۰۱۵/۱۲/۰۶

سرباز لشکر انتخاباتی احمدی نژاد در کازرون کیست؟ فریدون، شاهین یا ...؟

شواهد امر نشان می دهد که اگر حامیان احمدی نژاد و جبهه پایداری گزینه ای قدرتمندتر از محمدصادقی از لحاظ رأي آوری پیدا کنند، به هر قیمتی شده او را جذب لشکر انتخاباتی خود کرده و پروژه حذف محمد صادقی را کلید خواهند زد.حال باید منتظر ماند و دید که بالاخره درجه سربازی لشکر انتخاباتی احمدی نژاد و جبهه پایداری در کازرون به چه کسی می رسد؟

به گزارش صبح شیراز، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق كشورمان هنوز هم چشمي به قدرت دارد، ولی اينبار جنس آن فرق كرده است. احمدی نژاد و تیم همراهش که دريافته اند با توجه به عملكرد ضعيف خود در دوره هشت ساله مديريت اجرايي كشور، دیگر به خیابان پاستور برنخواهند گشت این روزها سودای دیگری در سر دارند.
فکر و خیال این روزهای جبهه پایداری ها و يارانِ "معجزه هزاره سوم" اين روزها صندلی های سبز بهارستان است.

احمدی نژاد به دنبال راه انداختن یک لشکر انتخاباتي ست که از تمامی نقاط ایران سرباز به مجلس شورای اسلامی بفرستد؛ وخود همچون یک فرمانده زمام امور مجلس را از بیرون برعهده بگیرد؛ و با سربازانی که همگی گوش به فرمان فرمانده خود هستند نهادی را مدیریت کند که در زمان ریاست جمهوری خود به هیچ وجه به آن اعتقاد نداشت و بر خلاف فرمايش مرحوم امام(ره) آن را در رأس امور نمی دانست.

جایگاه استان پهناور فارس در نقشه انتخاباتی احمدی نژاد بسیار ویژه است و اتاق فکر رئیس جمهور سابق و جبهه پایداری حساب ویژه ای بر روی آن باز کرده اند. تیم رئیس جمهور سابق تا به امروز چندین سرباز لشکر انتخاباتی خود را در فارس رونمایی کرده است. از سربازِ دیرین احمدی نژاد و گزینه اصلح جبهه پایداری یعنی دکتر لنکرانی گرفته تا فریدون عباسی، شاهین محمد صادقی، سردار عزیزی و .... . 
اما اوضاع در کازرون فرق می کند. تنور انتخابات مجلس در کازرون ماه هاست که روشن شده و این حوزه با تعدّد نامزدها از طیف های گوناگون روبه رو است. از ماه ها پیش و با مشخص شدن نامزدهای مختلف اتاق فکر پايداري هاو لشکر انتخاباتی رئیس جمهور سابق با یک تغییر استراتژی عجیب، در رسانه ها و منابع غیر رسمی نام دکتر فریدون عباسی را برای کازرون مطرح ساختند و اعلام كردند که شاهین محمد صادقی تمایلی به حضور در حوزه انتخابیه کازرون ندارد و قصد کاندیداتوری از حوزه شیراز را در سر دارد.
این تغییر استراتژی کاملاً مشخص کرد که طیف اصولگراي افراطي و حامیان احمدی نژاد به تنزّل جایگاه و کاهش محبوبیتِ محمد صادقی در کازرون پی برده است؛ البته کاهش محبوبیت محمدصادقی در كازرون كه حوزه انتخابيه خودِ اوست، زماني برای پایتخت نشینان عیان شد که با وجود اینکه محمد صادقی خود رئیس ستاد انتخاباتی دکتر ولایتی در کشور بود میزان رای دکتر ولایتی در زادگاه رئیس ستادش و استان فارس به هیچ وجه قابل قبول نبود. 
با این استراتژی نام فریدون عباسی، معاون محمود احمدی نژاد، در کازون و نام شاهین محمد صادقی نماینده اصولگرا و حامی احمدی نژاد و معاون سابق سازمان تربیت بدنی در دولت نهم، در شیراز بر سر زبان ها افتاد. این کار بیشتر برای این بود تا وضعیت این دو نامزد در این دو حوزه مشخص شود. پس از چند ماه محک زدن و فعالیت این دو نامزد در این حوزه ها مشخص شد که هیچ کدام از آنها در این دو حوزه شانس بالايي ندارند؛ به همین دلیل فرماندهان این لشکر باز هم تصمیم به تغییري ديگر گرفتند.
با بررسی دقیق تحرکات لشکر انتخاباتی احمدی نژاد و جبهه پایداری در شیراز، صحت این ماجرا مشخص می شود که از چندی پیش فریدون عباسی تحرکات انتخاباتی خود را در شیراز شروع کرده؛ تا آنجا كه چند روز پیش رسماً اعلام کرد در صورت موافقت نهایی همفكرانش، از شیراز نامزد خواهد شد. گویا با انتقال عباسی به شیراز و قرار گرفتن او در کنار دکتر لنکرانی و سردار عزیزی کم کم پازل سربازان لشکر انتخاباتی احمدی نژاد و جبهه پایداری در حوزه انتخابیه شیراز کامل می شود.

اما در کازرون با کنار رفتنِ فریدون عباسی معادلات قدري به هم خورد. این روزها شایعاتی به گوش می رسد که شاهین محمد صادقی دوباره قصد حضور در کازرون و نامزدی در این حوزه را دارد. شواهد امر نشان می دهد که به احتمال بسیار قوی این شایعه صحت دارد و اتاق فکر این جریان به این نتیجه رسیده است که در کازرون باید بر روی رأي سنتي، طایفه ای و منطقه ايِ محمد صادقی سرمایه گذاری کند.
آنچه واضح و روشن است اینکه تنها چیزی که برای حامیان احمدی نژاد و جبهه پایداری مهم است، به دست آوردن کرسی هاي سبز مجلس به هر قیمتی است و شواهد امر نشان می دهد که اگر گزینه ای قدرتمندتر از محمدصادقی از لحاظ رأي آوری پیدا کنند، به هر قیمتی شده او را جذب لشکر انتخاباتی خود کرده و پروژه حذف محمد صادقی را کلید خواهند زد.

حال باید منتظر ماند و دید که بالاخره درجه سربازی لشکر انتخاباتی احمدی نژاد و جبهه پایداری در کازرون به چه کسی می رسد؟

دیدگاه‌ها

ali.‎ ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵

با سلام.
انچه حوانده شد؛ بیشتر به متنی متوهمانه از ذهنی بیمار شبیه بود تا تحلیلی واقع بینانه.
التماس تفکر... 

منگل زاده ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶

اقای دکتر از شهرستان کازرون که نمیخواد بیاد انیشتین.اقای دکتر محمدصادقی حوزه شیراز تشریف میارن.
تازه اقای دکتر از زخم خورده های دکتر احمدی نژادنا و بعید که هیچ امکان نداره از یاران ایشون باشه

کازرونی ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۱

چه گلی به سر کازرون زد که حالا به سر شیراز بزنه؟!!!

جعفری ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶

به کوری چشم اونهایی که نمیتوانند ببینند ،kدکتر شاهین محمدصادقی نماینده اول شیراز میشود بگذار افراد متوهم ومریض غوطه ور و ناآرام باشند

منصوری ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶

شیراز به نماینده مقتدری چون شاهین محمدصادقی نیاز داردE

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.