رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه دوچرخه سواری عمومی در شیراز

۰۹:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۳
رییس فدراسیون دوچرخه سواری بیان کرد

توسعه دوچرخه سواری عمومی در شیراز

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت:با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری مبنی بر توسعه ورزش همگانی، به همین سبب یکی از مهترین اهداف این فدراسیون همگانی کردن این رشته ورزشی است.

خسرو قمری ، در مجمع سالانه هیات دو چرخه سواری فارس که در شیراز برگزار شد ، بیان داشت: برگزاری همایش ها و جشنواره های عمومی و همکاری شهرداری ها در ایجاد ایستگاه های دوچرخه سواری از جمله راهکار های توسعه دوچرخه سواری عمومی است .

وی اضافه کرد:با توجه به تاکید وزارت ورزش و جوانان مبنی بر رویکرد تخصصی به رشته های ورزشی، مقوله استعداد یابی نیز یکی دیگر از اهدف مهم این فدراسیون است و در این زمینه برنامه داریم و هدف ما این است که با ارزیابی استعداد های شناخته شده در استان ها و حمایت از آنها آینده این رشته ورزشی را تضمین کنیم.

قمری اضافه کرد:حمایت از تیم های حرفه ای یکی ازمهمترین راه های توسعه این رشته ورزشی درسطح قهرمانی است و خشنودیم از این که تیمی همچون پیشگامان یزد با ورود به دوچرخه سواری ، فضای رقابتی بسیار تنگاتنگی را با تیم قدرتمند پتروشیمی ایجاد کرده است.

وی بیان داشت: فدراسیون دوچرخه سواری در سال ۹۳ در بین چهار فدراسیون برتر کشور قرار گرفت و در سطح آسیا نیز عنوان نخست را کسب کرد ضمن این که در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ کره جنوبی نیز موفق شدیم با کسب یک نشان طلا یک نقره و یک برنز بهترین نتیجه را پس از انقلاب به دست آوریم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری افزود: همچنین در بازی های آسیایی یک مدال ارزشمند در ماده سرعت به دست آوریم و چندی پیش نیز در رقابت های قهرمانی آسیا علاوه بر کسب مدال های رنگارنگ یک سهمیه حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل را نیز کسب کردیم.

قمری بیان کرد:توسعه ورزش بانوان یکی دیگر از اهداف مهم وزارت ورزش و جوانان است و بر همین اساس توجه فدراسیون به دوچرخه سواری بانوان به ویژه در رشته های کوهستان و پیست خاکی (bmx) معطوف است و امیدواریم با استعداد یابی که در این زمینه صورت گرفته در آینده ای نزدیک شاهد مدال آوری بانوان دوچرخه سوار کشور در رقابت های مهم بین المللی باشیم.

قمری ، توجه به بخش آموزش و مسائل فرهنگی را برای فدراسیون دوچرخه سواری امری مهم دانست و گفت: برای این دو مقوله مهم برنامه های ویژه ای در نظر داریم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت:دوچرخه سواری استان فارس از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است و تلاش مسوولان این هیات قابل تقدیر است.

وی با ابراز تمایل برای برگزاری تور بین المللی در استان فارس گفت:با توجه به اعلام آمادگی اداره کل ورزش و جوانان فارس این هماهنگی بین فدراسیون و دستگاه ورزش استان فارس برای برگزاری چنین رویداد مهی وجود دارد./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.