رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای ۵۰ طرح مهم توسط دادگستری فارس

۲۲:۱۲ - ۲۰۱۵/۱۲/۱۷

اجرای ۵۰ طرح مهم توسط دادگستری فارس

رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: بالغ‌بر ۵۰ طرح در حوزه‌ها و ابعاد مختلف از سوی مجموعه قضایی این استان به اجرا درآمده است.

علی القاصی مهر عصر امروز در آئین تودیع و معارفه دادستان جدید و پیشین عمومی و انقلاب شیراز اظهار داشت: مبارزه با زمین‌خواری و ساماندهی املاک، انتقال پیش‌فروش واحدهای آپارتمانی، استفاده از منابع زیرزمینی آب، معضلات اجتماعی و سایر موارد ازجمله طرح‌هایی بوده که در حوزه قضایی فارس به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه جرائم خشن در فارس به نحو محسوسی کاهش ‌یافته است، افزود: طبق آمارهای رسمی موجود در هشت‌ماهه گذشته به‌طور میانگین جرائمی مانند انواع سرقت در سطح استان فارس ۱۷ درصد و مواد مخدر نیز ۱۴ درصد با کاهش مواجه بوده است.

رئیس‌کل دادگستری فارس بابیان اینکه وضعیت امنیتی این استان هرسال رو به بهبود است، اعلام کرد: در سال جاری نزدیک به پنج درصد ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌ها کاهش یافته است.

وی با اشاره به بروز جرائم نوظهور یادآور شد: مجرمان امروز با گذشته متفاوت بوده و رفتارهایی که عنوان مجرمانه پیدا می‌کند نیز بر اساس ارزش حاکم بر جوامع تغییر می‌کند و بر این اساس نحوه مقابله با جرائم و آئین رسیدگی به آنها در نظام‌های حقوقی متفاوت است.

القاصی مهر تصریح کرد: وظیفه دادستان در نظام حقوقی ما تعقیب مجرمان و همچنین صدور کیفرخواست و رسیدگی به جرائم متهمان است.

وی بابیان اینکه وظیفه دادستان پیگیری حقوق جامعه است، افزود: بنابراین دادستان نمی‌تواند از حقوق عمومی گذشت کند و نیز در برخورد با متهم نمی‌تواند فردی بی‌طرف باشد و در کار خود باید تحرک، جدیت و جسارت به خرج دهد.

القاصی مهر خاطرنشان کرد: ۲۹ شهرستان فارس دارای دادستان و مدیران حوزه قضایی هستند که ویژگی‌های وصف شده در مدیران دستگاه قضایی این استان وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به فعال بودن کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در فارس تصریح کرد: معتقد هستیم که تنها راه توسعه و پیشرفت این استان حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع است.

رئیس‌کل دادگستری فارس در این آئین علی صالحی را به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب شیراز معرفی و از خدمات طهماسب یزدانیان تقدیر کرد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب جدید شیراز در این  آئین گفت: دادستان و دادسرا بالغ‌بر ۴۰۰ وظیفه ‌دارند که موجب می‌شود در حفظ حقوق جامعه و حفاظت از مال و ناموس مردم در خط مقدم قرار گیرند.

علی صالحی بابیان اینکه اهم برنامه‌های من پیرامون امنیت است، افزود: برنامه بعدی نیز حفاظت و صیانت از حقوق بیت‌المال به‌ویژه امور اراضی و مبارزه قاطع با مواردی مانند قاچاق مواد مخدر و کالا، برخورد قاطع با اراذل‌واوباش و نیز تکریم ارباب‌رجوع است.

دادستان عمومی و انقلاب پیشین شیراز نیز در این آئین اعلام کرد: نزدیک به ۳ هزار پرونده از آمار موجود در دایره احکام کاسته شده و ۴ هزار و ۳۱ هکتار از اراضی را به بیت‌المال اعاده کرده است.

طهماسب یزدانیان یادآور شد: در دوران دادستانی خود نزدیک به یک‌هزار ملاقات مردمی داشته و مشکلات آنها را پی‌گیری و حل‌وفصل کرده‌ام./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.