رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برنامه‌ریزی علمی برای توسعه گردشگری فارس

۰۸:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۵

برنامه‌ریزی علمی برای توسعه گردشگری فارس

امام جمعه شیراز با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان فارس گردشگری است، گفت: بهره‌برداری از این ظرفیت و توسعه این صنعت به برنامه‌ریزی علمی نیاز دارد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز به سفر هیئت دولت به استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار این است که در مراسم استقبال از رئیس جمهور حضور چشم‌گیرتر از گذشته صورت گیرد و حضور مردم باید تبلور این همدلی و همزبانی باشد.

وی به برنامه‌ریزی‌ها و جلسات مسئولان و نمایندگان مردم فارس در مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: سیاست کلی دولت، اتمام طرح‌های نیمه تمام است اما در استان فارس به‌‌ دلیل مشکلات و مسائلی که از گذشته بوده، طرح‌های نیمه تمام کم است و از هیئت دولت درخواست دارم که کمبود را در عرصه‌های دیگر جبران کنند.

امام جمعه شیراز با اشاره به استعداد فارس در گردشگری تصریح کرد: گردشگری نیاز به اعتبار خاصی ندارد؛ حضور بخش خصوصی و تسهیلات بانکی همراه با یک برنامه‌ریزی علمی مبتنی بر دانش وخرد جمعی می‌تواند اشتغال را در سطح استان به میزان قابل ملاحظه‌ای بالا ببرد.

آیت‌الله ایمانی افزود: گردشگری باستانی، طبیعی، مذهبی، مفاخر ملی استان، پزشکی به خاطر پزشکان زبده در این استان و مراکز درمانی پیشرفت، همه اینها برای فارس موقعیتی استثنایی را رقم می‌زند و امیدواریم در این سفر به طور علمی با مسئله برخورد شود.

وی به موضوع خشکسالی در استان فارس نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سال‌های متمادی خشکسالی در کشاورزی،  در صنعت و  آب شرب مشکلاتی به وجود آورده و باید با برنامه‌ریزی دقیق این مشکل برطرف شود.

آیت‌الله ایمانی به‌ نام شیراز به‌عنوان سوم حرم اهل بیت (ع) در کشور نیز اشاره و تصریح کرد: حرم سوم اهل بیت (ع) الزاماتی دارد که این موضوع باید هم مورد توجه عزیزان مرکز کشور، رئیس جمهور، هیئت دولت و مسئولان استان باشد و الزامات تحقق سومین حرم اهل بیت (ع) را در اینجا فراهم کنند.

امام جمعه شیراز به سالروز حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس نیز اشاره و خاطرنشان کرد: حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس برای نجات جاسوسان جاسوس‌خانه بود که به‌وسیله شن‌های بیابان به شکست انجامید.

آیت‌الله ایمانی افزود: آمریکا  به‌قدری از این شکست متأثر بوده و هست که بعد از سی و چند سال، هنوز ذائقه تلخ شکست طبس در فکر و اندیشه دولت‌مردان آمریکا باقی و پایدار است.

وی به تنظیم متن توافق‌نامه بین تیم مذاکره کننده ایران و مذاکره‌کنندگان ۵ +‌۱ اشاره و بر لحاظ منویات مقام معظم رهبری از سوی تیم ایرانی در این بیانیه تأکید و تصریح کرد: طبعا تیم مذاکره کننده با تبعیتی که از مقام معظم رهبری دارند و مورد اعتماد او هستند از ابهام‌گویی، مبهم‌نویسی و نکاتی که دست‌آویزی برای دشمن قرار گیرد، پرهیز می‌کنند.

امام جمعه شیراز به وقایع منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: آنچه مهم است اینکه آل‌سعود مدعی بود که به همه اهداف خود رسیده‌ است اما انسان‌های عاقل و بیدار این ادعای عربستان و آل‌سعود را قبول نمی‌کنند.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه در این ۲۷ روز که عربستان حملات نظامی و هوایی را دنبال می کرد، چه دستاوردی برایش پیدا شد؟، تصریح کرد: در این حملات هزار نفر شهید، زخمی و آواره شدند که در میان شهدا ۱۵۰ کودک نیز بود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.