رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زنگ خطر هجوم ریزگردها در لامرد

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۵

زنگ خطر هجوم ریزگردها در لامرد

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: با وجود ریزگردهای بسیاری که در سطح هوای لامرد مشاهده می‌شود سالمندان و کودکان لامردی از منزل خارج نشوند.

ابراهیم کرامت‌فربا اشاره به فرارسیدن هفته سلامت اظهار داشت: با توجه به اینکه سلامت اصل بسیار مهم در زندگی است باید در حوزه سلامت عزم ملی وجود داشته باشد چراکه حفظ سلامتی هر فردی در مرحله نخست بر عهده خود او است.

وی افزود: هفته سلامت بهانه‌ای است تا اطلاع‌رسانی‌های دقیق‌تری به مردم در زمینه دو موضوع مهم بهداشت و درمان ارائه شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد با بیان اینکه انسان سالم، محور توسعه پایدار است و استفاده از غذای سالم راه رسیدن انسان به سلامت محسوب می‌شود و دستگاه‌های مختلفی در ایمنی غذا نقش دارند و با اشاره به آلودگی هوا و وجود ریزگردها در چند روز اخیر در لامرد ادامه داد: ریزگردهای بسیاری در سطح هوای این شهرستان مشاهده می‌شوند که آلودگی هوا به مرز شدید رسیده است و باید مردم به‌ویژه سالمندان، زنان باردار و کودکان لامردی کم‌تر از منزل خارج شوند و اگر قصد خارج شدن از منزل را دارند از ماسک استفاده کنند.

وی در مورد ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب در شیراز نیز اضافه کرد: شیوع سرطان را باید جدی گرفت و در استان فارس نیز این موضوع مورد پیگیری قرار گرفته ‌است و در حال حاضر بیمارستان تخصصی سرطان جنوب در شیراز در حال ساخت بوده که می‌توانیم با کوچک‌ترین کمک‌های خود در این طرح بزرگ سهیم باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه درمان شهرستان لامرد دستاوردهای بزرگی محقق شده است به‌طوری‌که درگذشته تنها چند پزشک عمومی در این منطقه حضور داشتند اما امروز ۱۴ متخصص وجود دارد و ۱۰۰ دانشجو در دانشکده پرستاری این شهرستان مشغول ادامه تحصیل هستند./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.