رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افزایش توسعه روستایی وخدمت به مردم

۰۸:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۷
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس بیان کرد

افزایش توسعه روستایی وخدمت به مردم

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس گفت : همدلی و همزبانی دولت و ملت در سال جاری امید ها را برای توسعه روستایی و خدمت به مردم افزایش می دهد و دریچه های جدید خدمتگزاری به روی مردم می گشاید .

سید علی نقی لقمانی  در نشست شورای هماهنگی معاونین و مدیران شهرستان ها منشور کلی خدمت در سال جاری را تشریح کرد و افزود : سالی که گذشت از نظر فعالیت های اجرایی به ویژه در زمینه خدمات عمران روستایی سالی خاص بود ، بسیاری از ردیف های بودجه محقق شد و ما مسایل کاری جدید داشتیم و اکنون با استفاده از این تجارب خدمت به روستاییان و عمران و توسعه را در سال جاری کلید می زنیم.

وی با بیان اینکه از نظر فرایند کاری بنیاد مسکن در سال گذشته نمره قبولی گرفت اظهار کرد: در بسیاری از حوزه های کاری سال گذشته رضایت بخش بود و در ادامه مسیر زیر ساخت هایی ایجاد شد که آماده فعالیت بیشتر در سال جاری شدیم ، این زیر ساخت ها با همت و تلاش مدیران و مشارکت مردم فراهم شده و قابل اتکا و اطمینان است .

لقمانی بدون ذکر رقم گفت: البته امسال پیش بینی می شود سطح اعتبارات افزایش قابل ملاحظه داشته باشد ما سال قبل رشد ۷۰ درصدی در اعتبارات داشتیم که از محل منابع مصوب و تامین نقدینگی و تخصیص ها به دست آمد و امید است در سال جاری نیز روند تخصیص ها بهبود یابد.

مدیر کل بنیاد مسکن فارس در زمینه مسکن روستایی گفت : به رغم مشکلاتی که دراین حوزه وجود داشت پارسال فعالیت دراین بخش تعطیل نشد و روند ادامه یافت و خوشحالیم که تسهیلات آن قطع نشد.

لقمانی گفت: در سال جاری امید است کل ظرفیت ابلاغی بودجه را محقق کنیم و بازسازی و توسعه روستایی با پررنگ تر شدن نقش مردم شتاب بیشتر بگیرد .

وی افزود: در بخش مسکن شهری هم امسال تکالیف گسترده تر است ، تاکید بر اتمام مسکن مهر باقیمانده در شهرستان ها شده است ، این رویکرد جدی گرفته می شود و مسایل مسکن مهر پایان می پذیرد.

این مقام مسوول با برشمردن تکالیف جدید بنیاد مسکن در سال جاری گفت : تکالیف جدید در حوزه مسکن اجتماعی است که تصویب شده و به بنیاد مسکن واگذار شده و امید است که امسال عملیاتی شود و درهمین اردیبهشت ماه پیش بینی شده که آیین نامه اجرایی آن ابلاغ شود .

وی در توضیح اجرای مسکن اجتماعی گفت : وزارت راه و شهرسازی مدیریت کامل مسکن حمایتی دولت و اجرا و نظارت آن را به بنیاد مسکن سپرده و این موضوع زمینه خدمت رسانی به مردم در بنیاد را افزایش می دهد .

وی با یادآوری مسوولیت های پیشین بنیاد در حوزه مسکن شهری گفت : قبلا وظایف تفکیک شهری بالای ۲۵ هزار و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت داشت ، اما رویکرد جدید این است که کل بحث مسکن حمایتی را به بنیاد مسکن واگذار کنند .

همچنین حجت الاسلام محمد حسن مرادی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان فارس در این نشست گفت: استان فارس مطالباتی کلان دارد که امید است در این سفر با عرضه آن به رییس جمهوری برآورده و عملیاتی شود.

وی استفاده بیشتر از معادن ، بازسازی و بهسازی بافت های تاریخی و فرسوده شهری در شیراز و شهرستان ها را از دیگر مطالبات استان فارس ذکر کرد و گفت : تکلیف این بافت ها به ویژه در اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) باید مشخص شود .

امام جمعه موقت شیراز مطرح شدن مسایل ریلی و اتصال فارس به سایر استان ها ازجمله خوزستان ، بوشهر و هرمزگان و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و غیر فعال که وی از آن به عنوان پروژه های مجروح و بیمار نام برد را از دیگر مطالبات در این سفر دانست./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.