رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرایی بودن طرح‌تحکیم بنیان خانواده درفارس

۰۹:۰۱ - ۲۰۱۶/۰۱/۱۷

اجرایی بودن طرح‌تحکیم بنیان خانواده درفارس

نماینده ولی فقیه در استان فارس بر عملیاتی و اجرایی بودن طرح‌های تحکیم بنیان خانواده در استان فارس تأکید کرد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی شامگاه شنبه در نودمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس بر اهتمام بیشتر به مسائل مرتبط با تحکیم خانواده و حضور تمامی اعضای شورای فرهنگ عمومی استان در جلسات آن تأکید کرد و اظهار داشت: باید تمام طرح‌های مربوط به حوزه خانواده با محوریت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس مورد نقد و بررسی قرار گیرد نه اینکه از صفر تا صد این طرح‌ها در اختیار این دفتر باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید محوریت این طرح‌ها دقیق و براساس آمار مستند و مستدل باشد خاطرنشان کرد: برخی آمارهای ارائه شده از دو سال گذشته تاکنون بارها دچار نوسان شده است و می‌توان گفت دقیق نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به اینکه در هیچ‌ یک از طرح‌های ارائه شده از سوی نهادهای مختلف که براساس نظریه‌های دانشگاهی و حوزوی پایه‌ریزی شده دیدگاه اسلام در نظر گرفته نشده است افزود: دیدگاه اسلام درباره خانواده مجموعه زن و مرد و فرزندان آنها به اضافه پدران و مادران و برادران و خواهران زوجین است و در طرح‌های تحکیم خانواده این مسأله باید دیده شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه مشکل اساسی و مشترک در تمام طرح‌هایی که تاکنون در این زمینه ارائه شده است آرمانگرایی است تصریح کرد: البته طرحی که توسط معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اجرایی شد از این مشکل به دور است زیرا براساس آمارهای واقعی طراحی و اجرا شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه باید تمامی طرح‌های مرتبط با تحکیم بنیان خانواده قابلیت اجرا داشته و عملیاتی باشد بیان کرد: هر چند اعتبارات این حوزه محدود است و می‌توان با استفاده از ظرفیت خیّران به این مقوله پرداخت.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه نمی‌توان مسائل خانواده را در قالب مسائل دولتی بررسی و مشکلات آن را برطرف کرد اظهار داشت: باید این مسائل از حوزه دولت خارج شده و در حوزه مردمی و با مدیریت مشخص و واحد دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه در هیچ یک از طرح‌های ارائه شده برای تحکیم بنیان خانواده در استان فارس به مسأله ایمان و معنویت و بالا بردن سطح معنویت پرداخته نشده است گفت: عامل عمده بدبختی‌های خانواده‌ها و متلاشی شدن آنها ضعف مبانی دینی و اخلاقی است که این مهم در طرح‌های ما باید بررسی شود و سطح مبانی معنوی و دینی جامعه را باید تقویت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر مکانی مناسب برای دیدار فرزندان طلاق در استان وجود ندارد بر هدایت اعتبارات معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز به این سمت و سو تأکید و تصریح کرد: دیدار فرزندان طلاق با پدر یا مادر خود در کلانتری هزاران آسیب به دنبال دارد و آثار بدی بر فرزندان می‌گذارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به اینکه تقویت هم‌افزایی در ارائه، بررسی و اجرای طرح‌های مرتبط با تحکیم بنیان خانواده ضرورت دارد عنوان کرد: باید خروجی این طرح‌ها کمترین نقصان را داشته باشد.

آیت‌الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی برای ایام نوروز تأکید و خاطرنشان کرد: ممکن است در جلسات آینده شورای فرهنگ عمومی استان، فضای انتخابات بر جو جامعه حاکم شده باشد و کمتر به این موضوع پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ادارات کل اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی استان و غیره تجربه موفقی داشتند اظهار داشت: باید سعی شود این تجربه موفق دچار آفت و آسیب نشود و از امروز برنامه لازم برای سفرهای نوروزی و ایام نوروز پیش‌بینی شود تا بهره فرهنگی برای مردم به دنبال داشته باشد.

امام جمعه شیراز به میزبانی استان فارس از نزدیک به ۱۰۰ شهید گمنام اشاره کرد و گفت: فضای استان فارس به برکت حضور شهدای والامقامی که پس از سال‌ها دوری از وطن بازگشتند معطر است.

نماینده ولی فقیه بر بهره‌برداری هرچه بیشتر معنوی از حضور شهدای گمنام در استان تأکید و خاطرنشان کرد: باید اهداف این شهدا از مقاومت و ایستادگیشان برای مردم تشریح شود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.