رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح ساختمان جدید شورا ی اسلامی شیراز

۰۹:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۸
رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبیان کرد

افتتاح ساختمان جدید شورا ی اسلامی شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ساختمان جدید شورا پروژه‌ای بزرگ و با هزینه بالا بوده که به عنوان پارلمان محلی جایگاه ویژه‌‌ای دارد و باید توسط مسئولان طراز‌اول دولتی افتتاح شود.

غلام‌مهدی حقدل بعد از ظهر امروز در نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی این شهر اظهار داشت: ساختمان جدید شورا با ۱۲ هزار متر مربع زیربنا و ۱۱ هزار متر مربع پارکینگ هم شهرداری از پروژه بین‌الحرمین بوده که علاوه بر بخش اداری داری بخش فرهنگی و ورزشی نیز هست.

وی افزود: سالم اصلی ظرف ۱۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد و با افتتاح این مجموعه، شیراز دارای یک پارلمان خوب محلی شد و از این رو جا دارد که در جریان سفر رئیس جمهور به شیراز و به صورت غیر‌ ویدئو کنفرانس با حضور مسئولان طراز اول دولت افتتاح شود.

حقدل اضافه کرد: این مجموعه بزرگ متعلق به مردم شیراز است و ما در آن میهمان هستیم و همان گونه که استاندار فارس بیان کرده‌اند به سبب شان مردمی این مجموعه، جا دارد که توسط یکی از معاونان رئیس جمهور یا وزرا افتتاح شود.

برنامه‌‌های شورا و شهرداری سرمایه‌گذار را به این کار مشتاق کرد

شهردار شیراز نیز در همین زمینه گفت: تلاش زیادی شد که این ساختمان که مدت‌ها راکد مانده و حرف و حدیث فراوانی در مورد آن بیان می شد با حضور سرمایه‌گذار فعال شد و امروز شهر شیراز یه عنوان نخستین کلان شهر دارای ساختمان مستقل متعلق به خود می شود و امید داریم افتتاح این ساختمان رونقی برای بافت تاریخی باشد.

علیرضا پاک‌‌فطرت افزود: پروژه آن چنان نفع مالی برای سرمایه‌گذار نداشته ۳۰ هزار متر مربع فضا در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد که ۱۰ تا ۱۲ هزار متر آن در اختیار شورا قرار می‌گیرد من این که سالن اجتماعات ۴۰۰ نفره و دو سالن ۱۰۰ نفره در کنار آن به همراه مجمومه ورزشی خوب شامل استخر، جکوزی و سونا در این فضا پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر برنامه‎ریزی شورا و شهرداری نبود هیچ بخش خصوصی حاضر به سرمایه‌گذاری در این نقطه از شهر نبود و امید داریم دولت جایگاه واقعی شوراها را لحاظ کرده و در اختیار آنان بگذارد و روزی فرارسد که پارلمان شهری دستگاه‌های خدمات‌رسان دیگر را نیز نظارت کند.

پاک‌فطرت ادامه داد: امروز وقتی به محلات می‌رویم بسیاری از مشکلات محلات کمتر به شهرداری مربوط است و مواردی از قبیل فاضلاب، کلانتری، درمانگاه و کمبود عابر بانک در محلات مکرر وجود دارد و اگر شورا این اختیارات را داشت که درسطح شهر بر عملکرد این دستگاه‌ها و نهادها نظارت کند ارتقای خدمات‌رسانی دولت و افزایش رضایت مردم را در پی داشت./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.