رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به‌کارگیری نیروهای بومی در نیروگاه جهرم

۱۴:۰۱ - ۲۰۱۶/۰۱/۲۹

به‌کارگیری نیروهای بومی در نیروگاه جهرم

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم به‌کارگیری نیروی بومی در نیروگاه جهرم، گفت: در به‌کارگیری نیروی انسانی این نیروگاه از ظرفیت شهرستان جهرم استفاده ‌نشده است.

محمدرضا رضایی شامگاه پنجشنبه در مراسم عملیات اجرایی تکمیل بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم، اظهار داشت: خوشحال هستیم که در جهرم نیروگاه احداث‌ شده اما در به‌کارگیری نیروی انسانی از ظرفیت شهرستان افراد بومی استفاده‌ نشده است.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر واحدهای صنعتی کشور تعطیل است و جنب‌وجوش در آن دیده نمی‌شود این سبب شده تا بخش عظیم جمعیت جوان کشور بیکار باشند.

رضایی با بیان اینکه یک درصد مالیات بر ارزش‌افزوده نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم صرف شهر دیگر می‌شود، بیان کرد: این عوارض باید به شهرداری‌های شهرستان تعلق بگیرد و در به‌کارگیری نیروهای بومی در سیکل ترکیبی بی‌توجهی شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز به اعتبارات دولتی نمی‌توان اکتفا کرد، گفت: با توجه به نیاز بسیاری از پروژه‌ها به اعتبارات مالی باید از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق کسب‌وکار و پیشرفت پروژه‌ها استفاده شود.

علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه جهرم، از عملیاتی شدن بخش بخار سیکل ترکیبی جهرم خبر داد و اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته این طرح تا اول آذر ۹۶ با هزینه ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار ویژه جهرم با بیان اینکه این نیروگاه در جاده جهرم-شیراز در ۲۷ کیلومتری جهرم قرار دارد، افزود: سیکل ترکیبی جهرم ۱۰۰ هکتار مساحت دارد که بخش گاز آن در سال ۸۶ به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: این بخش از نیروگاه شامل سه واحد بخار هر یک به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات بوده که آب موردنیاز آن از طریق دو حلقه چاه که در فاصله ۱۵ کیلومتری نیروگاه در منطقه مخک واقع‌شده، تأمین می‌شود.

عبدالعزیز کریمی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با اشاره به اینکه مسئولیت تأمین تولید و انتقال برق در حوزه جغرافیایی‌ فارس و بوشهر به عهده برق منطقه‌ای فارس است، گفت: با راه‌اندازی بخش بخار این نیروگاه ۴۵۰ مگاوات برق بدون استفاده از گازوئیل، تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عمده‌ترین چالش صنعت برق، مسائل اقتصادی است، گفت: صنعت برق یک صنعت زیربنایی بوده و زمینه اشتغال را فراهم می‌کند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.