رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تولیدسالانه۱میلیون و۳۰۰هزارتن مرکبات درجهرم

۱۹:۰۲ - ۲۰۱۶/۰۲/۱۳

تولیدسالانه۱میلیون و۳۰۰هزارتن مرکبات درجهرم

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن مرکبات در این شهرستان تولید می‌شود و افتتاح گمرک می‌تواند صادرات این محصولات را رونق بخشد.

محمدرضا رضایی بعدازظهر امروز در مراسم آغاز به کار اداره گمرکات جهرم، اظهار داشت: اتکا کشور به نفت و نوسان قیمت آن سبب توقف پروژه‌هایی در کشور شد که ما باید با ایجاد اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت داخلی کشور به رفع مشکلات موجود در این زمینه پرداخته و اقتصاد محکمی در برابر مشکلات و تهدیدها ایجاد کنیم.

رضایی با اشاره به ویژگی‌های مهم کشور ازجمله موقعیت جغرافیایی، امنیت، توان و تجربه نیروهای انسانی و سوخت‌های فسیلی، افزود: وضعیت اقتصادی کشور متناسب با ظرفیت‌های آن نیست.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ، گفت: قانون برنامه ششم توسعه می‌تواند نقش بسیار مؤثری در صادرات و تولیدات کشور داشته باشد.

وی بابیان اینکه در کنار مرکبات، پتروشیمی و منطقه ویژه می‌تواند برای توسعه گمرک در جهرم مؤثر باشد، افزود: باید ۵ میلیون کار را در واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم کنیم که ادارات ما توانایی جذب همه افراد جویای کار ندارد بنابراین باید به تولید و صنعت روی آورد.

نماینده مردم جهرم در مجلس افزود: راه نجات و توسعه کشور در زمینه اقتصادی توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی است که این امر همان توجه به توانمندی‌های درون کشور است.

رضایی بیان کرد: باید از بخش خصوصی در راستای بهره‌برداری از راه‌آهن شیراز به عسلویه، شیراز به گل گهر، شیراز به خوزستان و شیراز به بندرعباس استفاده کرد زیرا که با بودجه دولتی امکان بهره‌برداری آن وجود ندارد.

وی با انتقاد از مسئولان برای انتخاب مسیری جز جهرم برای سفر به بندرعباس گفت: کوتاه‌ترین مسیر برای سفر به استان هرمزگان جهرم است.

رضایی بیان کرد: جاده جهرم-خاوران- سروستان - ارسنجان می‌تواند استان فارس را حداقل ۱۲۰ کیلومتر به مرکز کشور کوتاه‌تر کند و ازآنجایی‌که بازار کشاورزان و تجار جهرمی تهران است تحقق این امر سبب صرفه‌جویی در بسیاری از امور می‌شود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.