رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کلنگ ساختمان جدید بیمارستان لامرد

۲۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۹

کلنگ ساختمان جدید بیمارستان لامرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ احداث ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) لامرد را به زمین زد.

دکتر سید حسن هاشمی در ادامه سفر به استان فارس ، در مراسم کلنگ‌زنی احداث ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) لامرد شرکت کرد.

بیمارستان جدید حضرت ولی‌عصر (عج) با ۱۲۴ تخت خواب پیش‌بینی‌شده است که پس از احداث، جایگزین ساختمان فعلی این بیمارستان خواهد شد.

وزیر بهداشت همچنین با حضور در بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد و چگونگی ارائه خدمات به بیماران را مورد بررسی قرارداد.

ساختمان فعلی بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) لامرد دارای سه بلوک ساختمانی، با مساحت ۶۰ هزار مترمربع و زیربنای ۱۲ هزار مترمربع است.

این بیمارستان در حال حاضر دارای بخش‌های متعددی مانند داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، رادیولوژی، اتفاقات، دیالیز، پایگاه بهداشتی، تالاسمی، فیزیوتراپی، تست ورزش، اتاق عمل، آندوسکوپی، سونوگرافی، آزمایشگاه، سی‌سی‌یو و ان آی سی یو است.

هاشمی با تأکید بر اهمیت اجرای دقیق بسته‌های مختلف خدمتی در طرح تحول نظام سلامت، گفت: با اجرای این طرح پرداخت هزینه‌های درمانی از جیب مردم به‌شدت کاهش یافت.

در دسترس بودن دارو و تجهیزات در بیمارستان‌ها و نیز رایگان شدن زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دانشگاهی، گسترش شبکه‌های بهداشتی و بازسازی و نوسازی خانه‌های بهداشت در سراسر کشور، ازجمله دستاوردهای اجرای طرح تحول در نظام سلامت است.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز جامع سلامت لامرد بازدید کرد و بر اهمیت فعالیت مطابق با برنامه در این مراکز تأکید کرد و گفت: مراکز جامع سلامت در راستای طرح تحول در نظام بهداشت به‌منظور تأکید بر آموزش و پیشگیری در مناطق شهری فعال ‌شده‌اند.

مرکز جامع سلامت حضرت صدیقه طاهره (س) لامرد شامل دو پایگاه سلامت و چهار پایگاه پزشک خانواده است.

این مرکز شامل واحدهای دندانپزشکی، آزمایشگاه، واکسیناسیون، بهداشت محیط، روانشناسی و تغذیه است./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.