رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

موضع گیری وزیر مسکن و شهرسازی درباره دریاچه بختگان و مشکلات آن

۲۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۳۰

موضع گیری وزیر مسکن و شهرسازی درباره دریاچه بختگان و مشکلات آن

عباس آخوندی گفت : این موضوع می‌تواند آینده زیستی کشور را به شدت در معرض خطر قرار دهد زیرا آب چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی خلق کرد. در مجموع به این باوریم که اقدامات اجتماعی در این بخش می‌تواند بهتر مثمر ثمر واقع شود.

عباس آخوندی در جلسه  شورای اداری شهرستان استهبان اظهار داشت: استهبان شهری است که با سابقه تاریخی و تمدنی توانسته در حوزه‌های مختلف ستارگان برجسته‌ای را تقدیم ایران اسلامی کند.

وی گفت: غایت همه کارهایی که می‌کنیم برای جوامع انسانی است که اگر جامعه ای نباشد و شهری وجود نداشته باشد اقدامات عمرانی نتیجه معکوس دارد.

آخوندی با اشاره به اینکه توجه به افکار عمومی و سازمان اجتماعی شهرها از موارد بسیار مهمی است که باید آن را مد نظر قرار دهیم، افزود: طوری مدیریت شده و یک سری اقدامات عمرانی انجام شده تا کیفیت و سبک زندگی مردم در درجه دوم قرار بگیرد و این در حالی است که مردم باید در درجه اول اهمیت باشند.

وی با اشاره به اینکه در مورد دریاچه بختگان و مشکلات پیش آمده برای آن حتماً  باید اقدام کرد، اظهار داشت: بشر همواره گرفتار افراط و تفریط بوده، برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی، سطح این آبها را بسیار پائین برده که این موضوع در مورد شرق استان فارس نیز صادق است و سطح آب در این محدوده هم بسیار پایین آمده است. 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بیشتر مناطق کشور با این پدیده‌ها روبه رو هستیم، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند آینده زیستی کشور را به شدت در معرض خطر قرار دهد زیرا آب چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی خلق کرد. در مجموع به این باوریم که اقدامات اجتماعی در این بخش می‌تواند بهتر مثمر ثمر واقع شود.

آخوندی با اشاره به تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی و پیگیری‌های مستمری که در این شهرستان صورت پذیرفته گفت: امروز شاهد افتتاح ۸۵ کیلومتر بزرگراه ز– استهبان – نی ریز – قطرویه بودیم که تردد ایمن و روان را برای مردم شهرستان‌های این حوزه فراهم می‌سازد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای به توسعه حمل ونقل ریلی دارد اظهار داشت: ۲۰۰ کیلومتر از راه آهن شیراز – گل گهر که از شهرستان استهبان نیز می گذرد بین ۱۵ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم با تعاملاتی که ایران با جهان در حال برقراری دارد بتوانیم این پروژه و پروژه‌های این چنینی را تامین مالی کرده و سرعت اجرای آنها بیشتر کنیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.