رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حاشیه های سفر رئیس جمهور و اغتشاش و درگیری در نمازجمعه شهر لار

۱۹:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۱
نماز جماعتی که فرادا اقامه شد!

حاشیه های سفر رئیس جمهور و اغتشاش و درگیری در نمازجمعه شهر لار

امروز ظهر در جایگاه نمازجمعه شهر لار ، زمانی که امام جمعه این شهر در خطبه های دوم به سفر رییس جمهور به استان فارس اشاره کرد، عده ای از نمازگزاران شعارهایی تند و اعتراضی را در رابطه به سفر رئیس جمهور و بی توجهی به لارستان سر دادند.

به گزارش خبرنگار صبح شیراز ، نماز جمعه این هفته لار در حالی برگزار شد که از دیروز زمزمه هایی  اعتراض گونه مبنی بر عدم تخصیص مصوبه ای در خور، برای لار در سفر ریاست جمهوری در بین مردم وجودداشت . امروز ظهر در جایگاه نمازجمعه شهر لار ، زمانی که امام جمعه این شهر در خطبه های دوم به سفر رییس جمهور به استان فارس اشاره کرد، عده ای از نمازگزاران شعارهایی تند و اعتراضی را در رابطه به سفر رئیس جمهور و بی توجهی به لارستان سر دادند.

پس از اقامه نماز جمعه ،  چند نمازگزار در مقابل جایگاه خطیب رفته و با صدایی رسا به روشنگری درباره ی بی توجهی به لارستان در سفر رئیس جمهور پرداختند و اعلام داشتند : این بی توجهی از بیعرضگی مسوولین لارستان بوده است . یکی از معترضان  با اعلام اینکه در جلسه وزیر بهداشت حضور داشته و بابیان اینکه وزیر بهداشت به ما اعلام کرد که مسوولان شما بی عرضه بودند گفت: وزیر راست گفته، مسوولین بی عرضه هستند  و ما(خیران ساخت دانشگاه علوم پزشکی) از امروز کار را تعطیل کرده ایم چرا که دانشگاهی درکار نیست که ماساختمانش را بسازیم.

با صحبت های تند این افراد بقیه نمازگزاران تحریک شده و با شعارهای پی در پی ضمن تایید این صحبت ها ، صفوف نماز را به هم زده و به پا خواستند.این اقدام باعث شد که مسئولین امر ، میکروفن افراد معترض را قطع کرده و مقدمات اقامه نماز عصر را فراهم کنند .معترضین با پرتاب میکروفن به جایگاه نسبت به بی تفاوتی مسئولین به اعتراضشان واکنش نشان دادند.ناگهان با صدای مکبر مبنی بر سجده به صورت کامل بلند شدند.
متاسفانه مردم که انتظار اقامه نماز توسط امام جمعه بدون اطلاع نمازگزاران را نداشتند با صدایی بلند به امام جمعه لار که در حین نماز بود معترض شدند.به دنبال افزایش اعتراض مردم به امام جمعه ،مکبر اعلام کرد که ایشان در رکعت دوم نماز عصر هستند. با اعلام این جمله خشم معترضین افزایش یافته و عده ای اینکار را توهین به مردم دانستند و متاسفانه نماز عصر خود را به صورت فرادا اقامه کردند.
بعد از این اقدام یکی از معترضین با حضور در پشت تریبون این اقدام امام جمعه را محکوم کرده و و ضمن ابراز تاسف ، اعتراض شدید خود را مبنی بر عدم پشتیبانی از مردم به ایشان بیان کرد. شنیده ها حاکی از آن است که بعد از این صحبت ها اعتراضات مردم افزایش یافته و تنش ها تا بعد از نماز هم در جایگاه نماز ادامه داشته است.
متاسفانه  بی تدبیری مسئولین شهرستان و استان در سفر رئیس جمهور به استان فارس و با بی توجهی به شهرستان لارستان و عدم کنترل خشم مردم ، باعث شد که امروز در ادای این فریضه الهی اخلال ایجاد شود و برخی رفتارهای معترضان  حرمت جایگاه نماز جمعه را در این شهر شکست .

دیدگاه‌ها

محمدازبنارو ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۲

درودوسلام خدا بر روح بلندوملکوتی حضرت آیت الله آیت اللهی وآقامجتبی موسوی لاری.

حسین . لار ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۳

اولا شعار آنچنانی داده نشد دوما همه این اغتشاشات و اعتراضات پس از نماز جمعه بود و بین خطبه ها هیچ گونه شعار یا اعتراضی نبود
متاسفانه برخی حرمت مسجد را نگه نداشته و حتی به اموال مسجد آسیب وارد کردند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.