رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه‌اندازی مرکز جامع دیالیز شیراز

۱۶:۰۳ - ۲۰۱۶/۰۳/۱۵

راه‌اندازی مرکز جامع دیالیز شیراز

فیض‌الله جعفری بعدازظهر امروز در یک نشست خبری اظهار داشت: طرح‌های نوروزی ویترین خدمات هلال‌احمر است و از امروز تا ۱۵ فروردین ۹۵ نیز ۳۴ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت و ۳۱ پست ایمنی و سلامت ثابت از سوی هلال‌احمر در جاده‌های این استان دایر خواهد بود.

وی گفت: امروز در راستای فرهنگ‌سازی و کاهش مخاطرات، طرح مروجین سلامت به مناسبت چهارشنبه‌سوری از سوی هلال‌احمر فارس به‌صورت اختصاصی در این استان به اجرا درمی‌آید.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس یادآور شد: با استقرار ۲۷۵ عامل امدادی بانوان در قالب تیم توانا از سوی جمعیت هلال‌احمر شیراز در کیلومتر ۲۰ محور شیراز – مرودشت خدمات امدادی ارائه خواهد شد.   

جعفری همچنین با اشاره به‌کارگیری یک فروند بالگرد پشتیبانی عملیات امدادی در طول طرح امداد و نجات نوروزی این استان خاطرنشان کرد: ۲۵ کشیک دائم در سطح شعب شهرستانی و یک مرکز «ئی او سی» در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت این استان در جریان این طرح فعالیت شبانه‌روزی دارند.

وی اعلام کرد: روزانه ۸۴ عضو داوطلب جوان در کنار ۲۶ نفر از کارکنان هلال‌احمر فارس از ۲۶ اسفند ۹۴ با شعار «بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» ضمن برپایی ۳۱ پست ایمنی و سلامت در نقاط مختلف این استان، به مسافران برای انجام سفری ایمن و آرام در جاده‌ها کمک می‌کنند و فعالیت خود را تا ۱۴ فروردین‌ماه سال ۹۴ ادامه می‌دهند.

مدیرعامل هلال‌احمر استان فارس گفت: ۲۹ خیمه نماز و فضای دوستدار کودک در محل استقرار پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۹۵ در جاده‌های این استان برپا می‌شود. 

جعفری افزود: برنامه‌های ابتکاری دیگری نیز در حاشیه وظایف اصلی پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شامل نمایشگاه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، ارائه خدمات شارژ موبایل، توزیع آب جوش و چای، انجام مشاوره‌های مذهبی و روانشناسی، ارائه مشاوره در زمینه بیماری‌های رفتاری و بیماری‌های شایع در مسافرت‌ها، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، تدارک سفره هفت‌سین و پیش‌بینی محل اسکان برای مسافران، اجرای مسابقه پیامکی بهاره، راه‌اندازی سامانه پیامکی به‌منظور پاسخگویی به نیازهای مسافران، طبخ آش نذری و توزیع بین مسافران، برگزاری مسابقه ورزشی دارت، اجرای مسابقات فرهنگی، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه، تست فشارخون، آموزش طبخ غذاهای سنتی، اقامه نماز جماعت و اهدای سوغاتی‌های محلی به مسافران درنظر گرفته شده است.

جعفری در بخش دیگری از این نشست خبری از راه‌اندازی مرکز جامع دیالیز در شیراز با همکاری بخش خصوصی در سال ۹۵ خبر داد./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.