رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

گردهمایی بزرگ یک هزار نفری حافظان کل قرآن در شاهچراغ (ع)

۱۴:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۳

گردهمایی بزرگ یک هزار نفری حافظان کل قرآن در شاهچراغ (ع)

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور گفت: گردهمایی بزرگ قرآنی کشور با حضور یک هزار و ۶۶ حافظ کل قرآن در حرم مطهر احمدبن موسی(ع) برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی در گفت‌وگو با تسنیم ، اظهار داشت: این گردهمایی با همکاری تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه امسال در این مکان مقدس برگزار می‌شود.

مدیرموسسه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بیان کرد: در این گردهمایی حافظان کل قرآن که در ۱۹ سال گذشته در این موسسه قرآنی موفق به حفظ کل قرآن شده و دارای گواهی حفظ قرآن از وزارت ارشاد هستند شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه گردهمایی یک هزار نفری حافظان کل قرآن ثمره  تلاش مؤسسه قرآنی،فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در ۱۴۰ شعبه ۱۲ استان کشور و پنج مدرسه شبانه‌روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم است بیان کرد: در این گردهمایی علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف در حضور مقامات مسئول چشم‌انداز انجام طرح‌های مختلف حفظ قرآن در کشور بحث و بررسی می‌شود.

شاهسونی با بیان اینکه تلاش موسسه قرآنی - فرهنگی بیت‌الاحزان در راستای تبدیل استان فارس به قطب قرآنی کشور است، گفت: در این گردهمایی دو روزه اجرای طرح قرآنی رحله که  تابستان امسال در استان‌های مختلف کشور توسط این موسسه قرآنی برگزار می‌شود مورد  بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور خاطرنشان کرد: خروجی‌ طرح رحله،که در دو ماه تابستان امسال  انجام می‌شود، تربیت دو هزار و ۵۰۰ حافظ چهار جزء قرآن همراه با آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن، تجوید، آداب و اخلاق و سبک زندگی دینی و قرآنی پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در پی برگزاری طرح رحله، برنامه موسسه قرآنی بیت‌الاحزان راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی حفظ یکساله قرآن کریم در تمام استان‌های کشور است که  در صورت حمایت  معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان متولی این مهم نیز برای حرکت به سمت تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر داشتن ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن در کشور محقق می‌شود.

مدیرموسسه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) افزود: این موسسه قرآنی فعالیت خود را از سال ۷۵ از روستای قرآنی محمدآباد خیر استهبان آغاز کرد و علاوه بر فعال بودن شعبه مرکزی این موسسه در روستای ماهفرخان خیر دارای ۱۴۰ شعبه فعال در مناطق محروم ۱۲ استان کشور است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.