رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پشت پرده برنامه های انتخاباتی احمدی نژاد

۱۶:۰۴ - ۲۰۱۶/۰۴/۱۹

پشت پرده برنامه های انتخاباتی احمدی نژاد

آن طور که نزدیکان وی می گویند او در استان‌ها در حال راه اندازی شوراهایی تحت عنوان «بازخوانی خط نورانی امام (س) » است. مناطق محروم هدف احمدی نژاد است
احمدی‌نژاد به زودی به جیرفت در جنوب استان کرمان سفر خواهد کرد «شیطان» ، «بهار» و «ظهور» کلیدواژه های سخنرانی‌های احمدی نژاد در یک سال اخیر بوده است
 
به گزارش انتخاب، محمود احمدی نژاد در یک سال اخیر در بیش از ۱۸۰ برنامه مختلف شرکت کرده است. از چهارمحال وخراسان جنوبی، تا مازندران و جنوب استان کرمان، هرکجا که نگاه کنی احمدی‌نژاد در یک سال گذشته برنامه داشته است. بیش از ۱۸۰ برنامه با بهانه های مختلف از مجلس ختم و هیات مذهبی تا یادواره شهدا و بازخوانی خط نورانی امام (س) گوشه ای از برنامه های اوست.  
 
می گویند از او ننویسید و در روزنامه ها بزرگش نکنید که او از این موضوع استقبال می کند و شاید همین استراتژی باعث شده که از او غافل شویم و او هم در سکوت خبری برنامه های خود را پیش‌ببرد و دفترش هم به محل رفت و آمد عده ای تبدیل شود که در سکوت در حال انجام برنامه های خود هستند. مردی که مردم او را از در بیرون کردند، حالا سودای بازگشت از پنجره را دارد. 
 
وقتی صحبت‌های او  را در جمع مسئولان دولت های نهم و دهم در تیرماه سال گذشته  مرور کنید، متوجه می شوید او به مجلس نگاهی نداشته و هدفش راه اندازی یک خط فکری با ایدئولوژی جدید در ایران است. او دیگر نمی خواهد اصولگرا باشد بلکه می خواهد خط فکری جدیدی راه اندازی کند. اما او در یک سال اخیر چه برنامه ای داشته و در حال انجام چه کاری است؟ 
 
 بازخوانی یک اندیشه در سایه انحراف 
سال گذشته خبری منتشر شد  مبنی براینکه  او به همراه یارانش به اهواز و مناطق جنگی سفر کرده است. شاید این سفر از دید عموم یک برنامه عادی باشد اما او در این فکر نبوده و در سفر هایش به دنبال راه اندازی یک شبکه ارتباطی از مدیران دولت های نهم و دهم بود و بعد از آن وی در تیر ماه سال گذشته و در دیدار با مدیران دولت های نهم و دهم به راه اندازی جریانی با عنوان«بازخوانی خط نورانی امام (س) » پرداخت.
 
 وی در آن دیدار گفت: «به جز بازخوانی خط نورانی امام (س) و اندیشه حاکم تکلیف دیگری نداریم». این سخنان در حالی گفته می‌شد که وی مدتی قبل از این دیدار در دیداری با طلاب سراسر کشور در خرداد ۹۴گفته بود:« بازخوانی خط امام (س) مهم ترین کار فرهنگی در کشور و دنیاست.» این صحبت ها مقدمه حرکت او به سوی  استان ها بود. حال باید گفت   احمدی نژاد در استان ها در حال انجام چه کاری است؟
 
  هشداری برای خط نورانی امام (س) 
بعد از دیدار وی با مسئولان دولت مهرورز حرکت احمدی ن‍ژاد در استان ها سرعت گرفت. تا آن زمان او ۸ برنامه مهم و سه سفر استانی در سه ماه یعنی درست مانند دوران ریاست جمهوری اش انجام داده بود.در حالی که همه فکر می کردند احمدی‌نژاد در حال برنامه‌ریزی برای مجلس شورای اسلامی است،او همه را با این فکر سرگرم کرد تا به کار خودش برسد و آن کار، راه اندازی « شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط نورانی امام (س)» در استان هابود.  احمدی‌نژاد سفر به استان‌ها را بهانه حضور در مراسم های مختلف قرارداد اما هدف راه اندازی این شورا ها را در ذهن داشت. تاکنون‌ این شورا در استان های خوزستان، تهران، قم،  همدان، مازندران و خراسان‌جنوبی میزبان محمود احمدی نژاد بوده اند.
 
سفر در قالب یادواره شهدا در استان ها در سال گذشته و ابتدای سال ۹۵ به عدد ۱۲ رسیده و به طور میانگین هرماه وی یک سفر استانی داشته  و به نوعی این سفر ها  با دعوت همان شوراهای   تازه تاسیس بوده است. 
 
  مقصد سفر ها کجابوده است؟
احمدی نژاد با توجه به سیاست های خودش مقصد سفر های خودش را استان هایی انتخاب می کند که از درجه محرومیت بیشتری برخوردارند. استان هایی مانند خراسان جنوبی، همدان، چهار محال و بختیاری، خوزستان و حال مقصد سفر بعدی وی و یارانش جنوب استان کرمان و شهرستان جیرفت است . شهرستانی در جنوب استان کرمان که به نوعی خط مرزی بین محرومیت در جنوب و شمال استان است. 
 
  سفر به مناطق محروم با چه هدفی؟
یکی از کارهایی که دولت محمود احمدی نژاد انجام داد؛ تثبیت فقر و ایجاد تورم در اقتصاد بود و موضوعاتی مانند پرداخت یارانه که در کوتاه مدت شیرین و در دراز مدت غول اقتصادی ای بر جان مملکت می شود. در این مسیر مردم مناطق محروم از یارانه ها و پرداخت آن به دلیل مشکلات اقتصادی استقبال می کردند و این بهترین برنامه برای عوام فریبی در مناطقی است که وضعیت معیشتی خوبی ندارند.
 
احمدی نژاد به این دلیل به این مناطق سفر می کند که هوش بسیار خوبی در شناخت مناطق محرومی که خود هم نتوانست محرومیت را از آن مناطق حدف کند، دارد و حال با توجه به عملکرد دولت حسن روحانی در بخش اقتصاد که چندان راضی کننده نیست از این مناطق برای عوام فریبی و رسیدن به مقاصد سیاسی خودش استفاده  می کند. به نظر می رسد این شورایی که محمود احمدی نژاد در حال تاسیس آن است در استان کرمان هم تشکیل‌شده و این سفر در راستای راه اندازی و دیدار با اعضای آن شورا ست.
 
  نکاتی درباره احمدی نژاد و برنامه هایش
 
محمود احمدی نژاد در یک سال گذشته بیش از ۱۸۰ برنامه عمومی داشته و در یک سال اخیر با حضور در محل هایی که تجمع انسانی زیاد است همواره خود را در معرض دیدهمگان قرار داده‌است. از این تعداد، وی در  ۱۲ برنامه و گردهمایی سالنی شرکت کرده است. عمده سخنرانی های وی با سه کلید واژه «شیطان»، «بهار» و «ظهور» بوده است. از سوی دیگر او در برنامه‌های هیات های مذهبی نیز حضور پررنگی دارد و به نظر می رسد بخواهد از این طریق و با نفوذ به دستگاه های مذهبی به‌هدف خود برسد.
 
با توجه به شنیده ها محمود احمدی نژاد هدفش را تشکیل جریانی همفکر خود و از طرفی راه اندازی یک موج تبلیغاتی آن هم درسکوت قرار داده است. آن طور که از شواهد بر می‌آید، احتمال اینکه وی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده شود پایین است اما وظیفه اش که فراهم کردن فضای سیاسی برای حضور یکی از نزدیکانش در صحنه خواهد بود را انجام می دهد. محمود احمدی نژاد در حال‌انجام فعالیت های خود است و فعالان سیاسی نیز در حال تحلیل سخنان او غافل از اینکه حرکت احمدی نژاد آرام و خطرناک است و باید به آن توجه کرد.
 
منبع: روزنامه قانون

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.