رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عقب نشینی ابتکار در شیراز / گره کور معادن بهرام گور و چاه مرغی باز شد!

۱۲:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۵

عقب نشینی ابتکار در شیراز / گره کور معادن بهرام گور و چاه مرغی باز شد!

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با فراهم شدن زمینه استخراج از معادن منطقه بهرام گور نی ریز و از سرگیری فعالیت معدن سنگ مرمریت چاه مرغی خرم بید در سفر استانی دولت تدبیر و امید به فارس، گره های چندین ساله از فراروی این معادن برداشته شد.

علی همتی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در ادامه با اشاره به همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت با کاروان دولت تدبیر و امید در سفر به این استان گفت: در سالیان گذشته تفاهمی با سازمان حفاظت محیط زیست برای بهره برداری از منابع غنی آهن در منطقه بهرام گور در شرق استان صورت نگرفته بود اما در نتیجه تلاش ها، در این سفر سازمان حفاظت محیط زیست پذیرفت که از بخشی از منابع معدنی این منطقه بهره برداری شود. 

وی افزود: با تفاهم صورت گرفته، بهره برداری از معدن بهرام گور به شکل مدیریت شده و با رعایت ملاحظات زیست محیطی آغاز می شود. 

منطقه حفاظت شده بهرام گور در شرق استان فارس و شمال شرقی شهرستان نی ریز واقع شده و در کنار جلوه های بکر زندگی جانوری، معادن غنی را در خود جای داده است. 

این مقام مسوول گفت: با توجه به جلوه های بکر زندگی حیات وحش در منطقه بهرام گور، انتظار است گام های لازم برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی و توسعه گردشگری از این منطقه نیز برداشته شود. 

منطقه بهرام گور در شهرستان نی ریز واقع است. این شهرستان در ۱۹۲ کیلومتری شرق شیراز واقع است. 

** احیای معدن چاه مرغی در شمال فارس

همتی گفت: در سفر استانی هیات دولت، سازوکار و مجموعه شرایطی برای از سرگیری بهره برداری از معدن سنگ مرمریت چاه مرغی در شهرستان خرم بید پیش بینی و تصویب شد که امید است فعالیت های این معدن که اشتغالزایی برای ۸۰۰ نفر را به دنبال دارد در هفته های آینده از سر گرفته شود. 

وی ادامه داد: از سرگیری فعالیت معدن چاه مرغی که در حدود ۶ سال گذشته تعطیل بود، در عرصه کارآفرینی و اشتغال در این منطقه و صادرات محصولات اثرات مثبتی بر اقتصاد منطقه و کشور خواهد داشت. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در سازوکار پیش بینی شده، هیات امنایی متشکل از استاندار فارس، رییس کل دادگستری استان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، امام جمعه خرمبید و یک سرمایه گذار در هفته های آینده با تشکیل جلسه، زمینه از سرگیری فعالیت معدن چاه مرغی و صادرات محصولات آن را فراهم می کند. 

وی اظهار کرد: بنا بر تصمیم های اخذ شده، ۳۰ درصد سود این معدن صرف توسعه و آبادانی شهرستان خرمبید به مرکزیت صفاشهر می شود. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.