رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شیراز نگین درخشان فرهنگ و تمدن ایران زمین است / دانشگاه شیراز بعنوان یک برند نقش محوری خود را بنحو مطلوب ایفا کند

۲۱:۰۶ - ۲۰۱۶/۰۶/۰۹
معاون گردشگری استانداری فارس در جلسه شهر خلاق ادبی:

شیراز نگین درخشان فرهنگ و تمدن ایران زمین است / دانشگاه شیراز بعنوان یک برند نقش محوری خود را بنحو مطلوب ایفا کند

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به اینکه شیراز نگین درخشان فرهنگ و تمدن ایران زمین است افزود: شیراز وارث تمدن اقلیم پارس و نشانه ای از هویت باستانی و سهم بسیار ارزشمند ایران در تمدن و فرهنگ جهان است.

به گزارش صبح شیراز ، مهندس شاپور رستمی؛ معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در دومین جلسه شهر خلاق ادبی گفت: نام شیراز برای هر شنونده ای در سراسر جهان تداعی کننده نام حافظ، سعدی، خواجو و بزرگان و تاثیرگذاران عرصه ادب، سخن و تمدن و فرهنگ است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس اضافه کرد: ظرفیت های فرهنگی و تاریخی شیراز باید به شیوه های گوناگون در جهت توسعه صنعت گردشگری مدنظر قرار داده شود و در این میان شهرداری می تواند نقش مهمی را ایفا کند.
رستمی ابراز داشت: داشته های فرهنگی استان متناسب  با آثار فرهنگی ثبت شده،  هم وزن و قابل قیاس  نیستند.
رستمی با تاکید بر اینکه باید پیگیری مجدانه ای در خصوص ثبت جهانی آثار تاریخی استان صورت گیرد، ادامه داد: در زمینه ثبت آثار تاریخی و فرهنگی استان باید بصورت ستادی وارد عمل شویم و تمام دستگاههایی که در این زمینه ذی ربط هستند، باید موضوع را دنبال کنند. 
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس اظهار داشت: برای انتخاب شهر شیراز بعنوان شهرخلاق ادبی می بایست شهرداری شیراز بعنوان متولی و محور اصلی کار، تمام اطلاعات، آمار و مستندات و اسناد تاریخی و فرهنگی را جمع آوری نماید و به سازمان جهانی یونسکو ارائه دهد.
رستمی ادامه داد: دانشگاه شیراز بعنوان یک برند در حوزه مباحث علمی و تخصصی، باید وارد عمل شود و با ارائه طرح ها و راهکار های مناسب در خصوص معرفی شهر شیراز بعنوان شهر خلاق ادبی که یک کار بزرگ فرهنگی و ادبی است، نقش محوری خود را بنحو مطلوب ایفا کند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.