رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح نخستین اقامتگاه بوم‌گردی بافت تاریخی شیراز

۲۱:۰۸ - ۲۰۱۶/۰۸/۱۰

افتتاح نخستین اقامتگاه بوم‌گردی بافت تاریخی شیراز

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: نخستین اقامتگاه بوم‌گردی بافت تاریخی شیراز در یکی از خانه‌های قدیمی این شهر واقع در خیابان لطفعلی خان زند به نام اقامتگاه بوم‌گردی سووشون فعال شده است.

مصیب امیری اظهار داشت: نخستین اقامتگاه بوم‌گردی بافت تاریخی شیراز در یکی از خانه‌های قدیمی این شهر واقع در خیابان لطفعلی خان زند به نام اقامتگاه بوم‌گردی سووشون فعال شده است. 

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها در حال حاضر ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی در فارس فعال شده است و متقاضیان برای راه‌اندازی این نوع اقامتگاه‌ها در استان به بیش از ۵۰ مورد می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس افزود: با توجه به تقاضا برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی و صدور مجوزهای جدید تا پایان امسال تعداد این اقامتگاه‌ها در استان دو برابر می‌شود. 

امیری با بیان اینکه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی کمترین آسیب را برای محیط زیست و محیط‌های طبیعی و بافت تاریخی دارد، خاطرنشان کرد: هم اینک متقاضی این نوع اقامتگاه‌ها در شهرستان‌های شیراز ، مرودشت، سپیدان، نی ریز، استهبان، داراب، فراشبند، پاسارگاد، بوانات و غیره هستند.

وی بیان کرد: تاکنون ۴۶ روستای هدف گردشگری در استان شناسایی شده و ۴۰ نفر نیز متقاضی ایجاد و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی هستند چرا که  اقامتگاه‌های بوم‌گردی برخلاف هتل‌های چند ستاره نیاز به صرف هزینه هنگفت برای ساخت ندارد و یکی از مقرون به صرفه‌ترین نوع گردشگری است که رونق آن اشتغال و سودآوری را به استان به همراه دارد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.