رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیشرفت ۵۰ درصدی راه‌آهن شیراز - گلگهر

۱۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۹
نماینده مردم استهبان و نی‌ریز بیان کرد

پیشرفت ۵۰ درصدی راه‌آهن شیراز - گلگهر

نماینده مردم شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز در مجلس گفت: راه آهن شیراز - استهبان - نی‌ریز به گل‌گهر در قطعات مختلف ۱۵ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محمدسقایی  با اشاره به پیشرفت مناسب قطعه راه آهن اجرا شده شیراز به گلگهر در محدوده شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز اظهار داشت: ۲۰۰ کیلومتر از این مسیر ریلی پیشرفت بین ۱۵ تا ۵۰ درصد دارد و اجرای آن به سرعت در حال انجام است.

وی افزود: افتتاح این خط ریلی با توجه به ارتباط با معادن گلگهر سیرجان در استان کرمان  تاثیر بسزایی در رونق  اقتصادی استان فارس به خصوص در صنایع  را به همراه دارد.

سقایی با اشاره به تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی و پیگیری‌های مستمری که در این شهرستان صورت گرفته گفت: در سفر هیئت دولت به استان فارس  ۸۵ کیلومتر از بزرگراه رونیز - استهبان - نی‌ریز با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد که این طرح مهم تردد ایمن و روان را برای مردم شهرستان‌های این حوزه فراهم می‌سازد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اجرای بزرگراه قطرویه نی‌ریز به سمت بندرعباس نیز گفت: اجرای این راه ارتباطی در حال انجام است و مسیر قطرویه نی‌ریز به بندرعباس را ۱۳۰ کیلومترکوتاه‌تر می‌کند.

نماینده مردم استهبان و نی‌ریز با بیان اینکه اجرای جاده ارتباطی شهرستان استهبان به داراب نیز در دست اقدام است خاطرنشان کرد: این طرح نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و با آن مسیر ارتباطی شهرستان استهبان به داراب نزدیک‌تر می‌شود.

سقایی با اشاره به  اینکه سه راهی شهرستان فسا به استهبان نخستین محور ارتباطی است که هیچ تقاطع غیر همسطح ندارد و مسیر بزرگراهی آن نیز روشن شده است، بیان کرد: تعریض جاده منطقه خیر نیز در حال تکمیل بوده و با ایجاد زیرگذر تا یکماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.