رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مردم براساس قانون اساسی، آموزه های قرآن، موازین شرع و طبق قوانین، حق برخورداری از یک دادرسی عادلانه را دارند

۱۷:۰۹ - ۲۰۱۶/۰۹/۰۸
رئیس کل دادگستری فارس :

مردم براساس قانون اساسی، آموزه های قرآن، موازین شرع و طبق قوانین، حق برخورداری از یک دادرسی عادلانه را دارند

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: مردم براساس قانون اساسی، آموزه های قرآن، موازین شرع و همچنین طبق قوانین، حق برخورداری از یک دادرسی عادلانه را دارند.

به گزارش صبح شیراز ,  علی القاصی مهر، چهارشنبه در آیین گشایش ساختمان جدید دادگستری و بازداشتگاه شهرستان قیروکارزین بیان داشت: دادخواهی حق هرفردمورد ظلم قرارگرفته در این سرزمین است تا با مراجعه به مراجع صالح قضایی به حق خود برسد و لازمه این امر تربیت انسان های خداشناس و آگاه به موازین شرع و قانون، و همچنین فضای فیزیکی مناسب و در شان خدمت به مردم است.
وی، راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در استان فارس را یکی از خدمات مهم دستگاه قضا در چارچوب اجرای ماده ۱۷۵ آیین دادرسی کیفری دانست و گفت: با راه اندازی این سامانه، تمام افراد مراجعه کننده به دادگستری از طریق نشانی الکترونیک خود امر ابلاغ، اطلاع رسانی و دریافت احکام را به وسیله این سامانه در تلفن همراه و ایمیل خود دریافت می کنند.
او ادامه داد: این سامانه شتاب بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده ها و اطلاع رسانی سریع و رضایتمندی مردم را در پی دارد.
القاصی مهر با بیان اینکه این سامانه نخستین بار در استان فارس به صورت آزمایشی اجرا می شود و پس از ۲ ماه در سراسر کشور اجرای آن الزامی است، بیان داشت: تحولی اساسی در رسیدگی به پرونده ها با اجرای این طرح در حال شکل گرفتن است تا زمینه دسترسی آسان و راحت مردم به مراجع قضایی فراهم شود.
این مقام قضایی اظهار داشت: هدف این است که با سرعت بخشیدن به رسیدگی ها، رعایت موازین قانونی در امر دادرسی و برخورداری از یک دادرسی عادلانه و منصفانه و کاهش اطاله دادرسی، زمینه احقاق حق و برخورداری از عدالت و تکریم ارباب رجوع را برای شهروندان فراهم کنیم.
وی افزود: مساله امنیت، اجرای عدالت، صیانت از جامعه و پیشگیری از آسیب ها یک امر جمعی و مشترک است و تمام دستگاه ها و نهادها با مشارکت خود در برقراری جامعه ای سالم، امن و آرام نقش دارند و باید با دستگاه قضا در این زمینه همکاری داشته باشند.
وی اضافه کرد: اگر فضاهای خدمت رسانی به مردم در قبل و بعد از انقلاب مقایسه کنیم به خدمات جمهوری اسلامی بیشتر واقف می شویم.
رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: اگر امروز دارای آزادی و امنیت در داخل و ارزش و اعتباری در سطح بین المللی هستیم همه اینها را مرهون خون شهدای گرانقدر هستیم. 
القاصی مهر در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت: با وجود محدودیت های مالی که دولت با آن مواجه است اما به دلیل محرومیت منطقه قیر و کارزین، توانستیم با انعکاس وضعیت شهرستان فیروزآباد و قیروکارزین به ریاست قوه قضاییه، زمینه احداث ساختمان های دادگستری در این دو شهرستان را فراهم کنیم.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه می کوشیم ساختمان های دادگستری در مکان هایی ساخته شود که دسترسی مردم به آن آسان باشد، گفت: ساختمان جدید دادگستری شهرستان قیر و کارزین در زمینی به مساحت شش هزار مترمربع با زیربنای دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و هزینه ای بیش از ۲ میلیارد ریال در مدت ۱۵ ماه ساخته شده است.
القاصی مهر ادامه داد: همچنین زمین مناسبی برای احداث ساختمان جدید دادگستری شهرستان فیروزآباد در نظر گرفته شده که تا پایان شهریور ماه ۹۵ کلنگ ساخت آن در فضایی با زیربنای سه هزار مترمربع به زمین زده خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس، همچنین به راه اندازی بازداشتگاه قیر و کارزین اشاره کرد و گفت: نگهداری تعدادی از زندانیان قیروکارزین در شهرستان های همجوار علاوه بر تحمیل هزینه، خطراتی هم به دلیل بُعد مسافت برای خانواده ها و مجموعه قضایی به همراه داشت، 
القاصی مهر افزود: نبود زندان در قیر و کارزین برای نگهداری زندانیان، مشکلاتی را برای نیروهای نظامی و انتظامی نیز ایجاد کرده بود اما با ساخت بازداشتگاه قیر و کارزین، شاهد کاسته شدن از این مسائل و مشکلات در این حوزه هستیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.