رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افق های روشنی برای رشد موسیقی فاخر در فارس قابل تصور است

۱۳:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۹
معاون هنری وزیر ارشاد :

افق های روشنی برای رشد موسیقی فاخر در فارس قابل تصور است

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت:روند آموزش موسیقی کودک و نوجوان در این استان بسیار امیدوار کننده است و افق های روشنی برای رشد موسیقی فاخر در فارس قابل تصور است.

مهدی امید بخش ، روز جمعه در بازدید از آموزشگاه موسیقی سارین شیراز افزود: در عرصه موسیقی فضای تازه برای علاقه مندان موسیقی فراهم شده و انگیزه های رقابت و رشد برای هنرجویان و علاقه مندان موسیقی فراهم شده است .

وی گفت:کودکان و نوجوانان شیراز با شور و اشتیاق در راه آموختن موسیقی فاخر گام بر می دارند و این امر مسوولیت ها را در عرصه موسیقی دوچندان می سازد و گوشزدی به تصمیم گیران و مسوولان در این عرصه است که از هیچ کوششی برای تعالی موسیقی ایرانی فرو گذار نکنند.

امید بخش ، بر لزوم هدایت خانواده ها و والدین برای شوق آفرینی در کودکان و استقبال از موسیقی ایرانی تاکید کرد و گفت : اگر این فضا توسط خانواده ها برای کودکان فراهم نشود ما شاهد رشد موسیقی ویرانگر غرب خواهیم بود .

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد:نباید انتظار داشته باشیم وقتی فضای کافی برای رشد موسیقی ایرانی برای کودکان و نوجوانان فراهم نکرده ایم آنها به سمت موسیقی زیر زمینی و ویرانگر گرایش پیدا نکنند.

امید بخش گفت:اشتیاق به سمت موسیقی ایرانی زمانی تعالی می یابد و رشد می کند که از نهاد خانواده شروع شود و پیش از آن که کودک یا نوجوان به ورطه سقوط و آلودگی فرهنگ غرب بیفتد باید از سوی والدین به سمت موسیقی ایرانی هدایت شود .

وی، در باره امکان راه اندازی مدرسه سنتور در شیراز نیز گفت:راه اندازی مدارس موسیقی الزامات قانونی خاص خود را دارد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این آمادگی را دارد به صورت قانونی برای راه اندازی مدارس موسیقی اقدام کند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین بر لزوم توسعه آموزش های کاربردی در آموزشگاه ها تاکید کرد و گفت: آموزشگاه سارین از جمله آموزشگاه های تخصصی موسیقی در شیراز است که در زمینه آموزش سنتور به کودکان سال ها فعالیت تاثیر گذار و دستاوردهای مفیدی در عرصه آموزش داشته است .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.